Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anayasa İçin 150 bin Talep

Anayasa İçin 150 bin Talep

0
Anayasa İçin 150 bin Talep

“Anayasa İçin Sözüm Var” kampanyası kapsamında toplanan talepler TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na gönderildi.

27 Nisan Cuma günü saat 12.00’da yapılan basın toplantısı ile “Anayasa İçin Sözüm Var” kampanyası kapsamında toplanan talepler TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’na gönderildi. Toplantıya Anadolu Öğrenci Birliği, Sivil Dayanışma Platformu, Anadolu Platformu, Akabe Vakfı ve destekçi kuruluşlarımızın temsilcileri katılmışlardır.

Anayasa İçin Sözüm var sloganıyla yola çıkan Anadolu Öğrenci Birliği; talep toplama işlemlerine Anadolu’da Pazartesi gününe kadar devam ediyor.

Basın Bildirisi metni:

Sivil Dayanışma Platformu önderliğinde; Anadolu Platformu, Anadolu Öğrenci Birliği, Akabe Vakfı, Hak-İş ve diğer kuruluşlarımızın 19.04.2012 tarihinde birlikte başlattıkları  “Anayasa İçin Sözüm Var”  kampanyası çerçevesinde 150 bin insanımızın yeni anayasayla ilgili taleplerini dile getirmelerine imkan sağlanmıştır.

“Anayasa İçin Sözüm Var”  kampanyası kapsamında, halktan Yeni Anayasa ile ilgili taleplerini toplayarak bunların Meclis’e ulaşmasını sağlamak ve insanlarımızı yeni anayasa yapım sürecine dahil etmek amacıyla farklı il ve ilçelerde 43 noktada stantlar kuruldu.

Stantlara gelerek görüş bildiren insanlar, hazırladığımız 10 maddelik “Talep Ortaklaştırma Formu”muzu imzalayarak, eklemek istediği talepleri olanlar da bunları talep formlarına yazarak Meclis Uzlaşma Komisyonu’na gönderdi.

Kampanya çerçevesinde stantların yanı sıra 1 milyondan fazla insana elektronik posta gönderilerek yeni anayasa sürecine, taleplerini Meclis Uzlaşma Komisyonu’na ulaştırarak katılmaları istendi.

Yeni anayasa, hepimizin anayasası olacaktır. Bu açıdan siz basın mensuplarımızdan da konuya gereken önemi göstermenizi ve halkın anayasa yapım sürecine daha fazla katılabilmesi için yardımlarınızı talep ediyoruz. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ederiz.