Anadolu’dan Dünyaya İyilik Köprüsü Kuruluyor

0
169

Anadolu’dan dünyanın her yerine iyilik, güzellik, dostluk ve kardeşlik bağları taşınıyor.

Anadolu’nun her köşesinde kurulan iyilik köprüsüyle, dünyanın her yerine iyilik, güzellik, dostluk ve kardeşlik bağları taşınıyor.

Anadolu Platformu üye kuruluşları Suriye’ye gönderilen 20 Tırlık konvoy için büyük bir emek harcadı.

Türkiye’nin serhat illerinden Van’da faaliyet gösteren Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 1 Şubat 2014 Cumartesi Gaziantep’ten Suriye’ye doğru yola çıkan 20 TIRlık insani yardım konvoyuna 4 TIR ile büyük bir destek verdi.

 Yardım konvoyunun hareketinden önce bir basın açıklaması yapan Gökkuşağı Derneği yardım komisyonu başkanı ve İYİLİKDER Van temsilcisi Mehmet Salih TOPRAK; “Suriye’de yaşanan insanlık dışı uygulamalarda, kadın, çocuk ve yaşlılara yapılan zulüm, haksızlık ve katliamlara karşı sessiz kalamayacağımızı açıkça ilan ediyoruz. Hiç şüphesiz bu tavır, İslami ve insanî kimliğimizin bize yüklemiş olduğu tarihî bir sorumluluktur” şeklinde ifade eden Toprak; Yardımların toplanmasından, Suriye’ye ulaştırılmasına kadar destekte bulunan herkese teşekkür ederek, «Allah, yardım yapanların yardımını izzeti dergâhında kabul etsin.» diyerek sözlerini tamamladı.

İstanbul Sultangazi’de faaliyetlerini yürüten Fıtrat Eğitim Derneği, İstanbul’un faklı semtlerinden hayırseverlerin yapmış olduğu giyim, ayakkabı, battaniye ve yorgan içeren 1 TIR insani yardım malzemesini, İYİLİKDER aracılığı ile Suriye’deki savaş mağduru mazlumlara gönderdi.

Fıtrat Derneği Ortaöğretim Komisyonu Öğrencilerinin üstün gayreti ile gelen yardımlar titizlikle TIRa yüklenerek Suriye’ye uğurlandı.