Anadolu’da Ramazan Yardımları

0
241

İyilikder, Akadder,  Anesiad ve AÖB Gönüllüleriyle Ramazan Yardımları Anadolu’da Devam Ediyor

Ramazan ayı boyunca yardım kampanyaları İyilikder başta olmak üzere Anadolu Platformu birimleri olan Akadder,  Anesiad, AÖB gönüllüleriyle Anadolu’da devam ediyor. Akadder tarafından Ramazan Ayı’nın 15’inci gününde kutlanan Dünya Yetimler Günü kapsamında gerçekleşen “Yetimlerle İftar Sofralarında Buluşalım” etkinliği bu sene Covid-19 salgını nedeniyle farklı bir konsepte gerçekleşti. “Yetimlerle Gönül Sofralarında Buluşalım” kampanyasıyla gerçekleşen etkinlikte Akadder gönüllüleri yetim aileleriyle muhabbetlerini telefon üzerinden sürdürdü. Hazırlanan iftar yemekleri Akadder il temsilcileri tarafından yetim ailelere ulaştırıldı ve çocuklara bayramlık için planlama yapıldı. Gaziantep Yetim Koordinasyon Merkezi Başkanı Fazilet Seviç, Dünya Yetimler Günü’nde şöyle konuştu: “Her yıl Ramazan Ayı’nın 15’inci gününde kutlanan Dünya Yetimler Günü vesilesi ile yetimler ile şölen tadında iftarlarda buluşuyorduk. Ancak bu yıl tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını nedeniyle bu etkinliğimizi yapamayacağız. Bugüne kadar gönüllülerimizle zorlukları paylaştık. Paylaşırken sofralarımıza sevgiyi katık ettik. Yetim çocukları kendi çocuklarımıza kardeş ettik ve iftar sofralarımızı paylaştık. Maddi manevi imkân sahibi olan destekçilerimizi özellikle sosyal izolasyonun yalnızlık duygusunu daha da arttırdığı bu günlerde ‘Kardeşlik’ duygularını perçinlemeye davet ediyoruz. Belki sofralarımızda değil ama ilgimizle, sevgimizle, kardeşliğimizle yetimlerin iftar sofralarında bir lokma tebessüm olalım istedik”.

Anadolu Öğrenci Birliği ve Anesiad vefa sosyal destek ekiplerine katkı sunarak yardım faaliyetlerini sürdürmekte. İyilikder düzenlemiş olduğu iyilik projeleriyle hayırseverlerin desteğini alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.  Ramazan ayı boyunca; Adıyaman 1360, İskenderun 50 , Batman 60, Palas  80  olmak üzere Osmaniye, Mersin, Hatay,  Reyhanlı, Tarsus, Maraş, Kilis, Gaziantep, Çorum, Adana, Van, Şanlıurfa, İstanbul Sultanbeyli, Uşak tarafından Ramazan paketleri, zekat ve kumanyalar tespit edilen ailelere ulaştırıldı. İyilikder ve Akadder temsilcileri Kırşehir, Elbistan, Osmaniye, Gaziantep, Hatay, Mersin, Adana başta olmak Ramazan ayı boyunca gönüllü ailelerin hazırladığı yemekleri ve market kuponunu ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Yetim çocuklara oyuncak ve kıyafet yardımı yapıldı. Ayrıca Adıyaman ve çeşitli illerde Kızılay’a destek amacıyla kan bağışında bulunuldu.

Gaziantep Islahiye temsilciliği 25 yetim aileye bayramlık kıyafet ve ayakkabı yardımında bulundu. İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği ise geleneksel “Bir Çocukta Siz Giydirin” sloganıyla yaptığı yardımlarda 200 aileye kıyafet ulaştırdı. Gaziantep İyilik Koordinasyon Merkezi Giyim Mağazasında yapılan yardımlar 1994 yılından itibaren devam etmekte.  İyilik Derneği Gaziantep Temsilciliği’nden Elif Aksu Ramazan ayında gerçekleşen yardımlarla ilgili şöyle konuştu: “ Her yıl Ramazan ayında geleneksel olarak yaptığımız yardımları bu sene korona virüs salgını dolayısıyla azaltmak zorunda kaldık. 200 aile bin 100 çocuğa kıyafet yardımı gerçekleştirdik. İnşallah şartlar iyileşirse Kurban bayramı döneminde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için planlama yapmaktayız.” Ayrıca Gaziantep Temsilciliği, Avrupa Yardım Vakfı iş birliği ile 130 yetim ailesine gıda yardımında bulundu.

Sizler online bağış paneline gerçekleştireceğiniz kumanya paketi, adak, akika, şükür kurbanı, fitre ve zekat, bayram harçlığı ve bayramlık projelerine bağışlarınızı İyilikder aracılığıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırabilirsiniz. Havale/EFT yöntemi ile yapacağınız bağışlarınızda açıklama kısmına “Telefon Numarası ve Ramazan Genel” yazarak destek olmak istediğiniz bağış projesini belirtmelisiniz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayarak ya da 0 850 777 33 44 no’lu hattan İyilikder’e ulaşarak  Ramazan Genel Bağışı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.