Anadolu Yardımlarına Devam Ediyor

0
187

Müslümanlar olarak Suriyeli kardeşlerimiz için daha çok çalışmalıyız. Daha çok çalışmalıyız ki kardeşlerimiz özgürlüklerine kavuşsun”
Anadolu Platformu üyesi kuruluşlardan bombalar altındaki Azez’e yardım seferberliği Adana’dan Ülfet Eğitim Yardımlaşma Derneği, yerel yayın yapan Barış Radyo, Adıyaman Çelikhan Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Malatya Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği gönüllüleri Suriyeli kardeşlerini yalnız bırakmıyor.

Anadolu Platformu gönüllüleri öğlen saati vardıkları sınırda yardımları Türk Kızılay’ına teslim etti. Suriye kamyonuna yüklenen yardımlar hiç vakit kaybedilmeden Kilis’e 15 km uzaklıktaki Azez’e ulaştırıldı. Yardımlar kamyona yüklenirken bile Azez’in havadan vurulduğuna şahit olan yardım gönüllülerinden birisi “Baas rejimine karşı öfkemiz daha da arttı. Bugün bile uçaklar mazlumları vuruyor. Türkiyeli Müslümanlar olarak Suriyeli kardeşlerimiz için daha çok çalışmalıyız. Daha çok çalışmalıyız ki bu zalim rejim daha çabuk çöksün. Kardeşlerimiz özgürlüklerine kavuşsun” dedi.

Yardım kamyonunun teslimatından sonra Kilis devlet hastanesine ziyarette bulunan Ülfet-Der gönüllüleri gördükleri karşısında duygusal anlar yaşadı. Hastane ziyaretinin ardından Gaziantep’e geçen Ülfet-Der gönüllüleri Bülbülzade Vakfına ziyarette bulundu. Anadolu Platformu gönüllüleri yardım çalışmalarının hız kesemeden devam edeceğini belirttiler.