Ana Sayfa Kategoriler Duyurular Anadolu Platformu’nun 4. Genel Kurulu Yarın Yapılacak

Anadolu Platformu’nun 4. Genel Kurulu Yarın Yapılacak

0
Anadolu Platformu’nun 4. Genel Kurulu Yarın Yapılacak

Toplumsal farklılıklara saygılı ve toplumsal sorunlar duyarlı bir yapılanma olan Anadolu Platformu’nun 4. Olağan Genel Kurulu, yarın Başakşehir Çınar Koleji Kongre Merkezi’nde yapılacak.

 

Anadolu’nun birçok şehrinden gelen delege ve davetlilerin katılımıyla,24 Mayıs Cumartesi günü Başakşehir Çınar Koleji Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

 

Genel Kurulda, yeni Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Kurulu’nun seçimi de yapılacak. 2006 yılında kurumsallaşma sürecini yenileyen Anadolu Platformu, bu topraklarda oluşan siyasi, sosyal, kültürel ve teşkilatlanma tecrübesine dayanan bir yapılanma olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu anlamda Anadolu Platformu kökü derinlerde olan bir harekettir. İnsanlığın ortaya koyduğu tüm birikimi analiz ederek sürdürdüğü mücadeleyi her daim yenilenerek devam ettirmektedir. Edindiği tecrübeleri her an yeni bir çalışmaya dönüştürerek gün geçtikçe yapısal kimliğini güçlendiren Anadolu Platformu tüm insanlığa, özelde ise İslam dünyasına ve üzerinde yaşamakta olduğumuz bu toprakların insanlarına çeşitli alanlarda hizmetlerde bulunmaktadır.

 

Farklı düşüncelere karşı saygılı ve toplumsal sorunlara duyarlı


İslam dünyasının ve insanlığın birikimlerinden yola çıkarak uyguladığı örgütlenme modeli ile dinamik bir yapıya sahip olan Platform, bünyesinde oluşturduğu komisyonlarla geniş katılımlı ve sürekli yenilenen bir yönetim mekanizmasına sahiptir.


Adalet, özgürlük, hikmet, ibadet, dayanışma, ahlak, istişare, kardeşlik, ümmet, düşünce gibi kavram ve olguları önemseyen bir düşünce ve tasavvur dünyasına sahip olan Anadolu Platformu; tanımlamaktan çok tanımaya, anlatmaktan çok anlamaya dayalı bir yaklaşımı esas almaktadır. İçinde bulunduğu toplumda yer alan farklılıklara ve farklı düşüncelere karşı saygılı olmayı önemseyen Platform; inandığı değerleri toplumsallaştırmak, toplumsal sorunlara duyarlı olmak ve sorunun taraflarıyla çözüm üretmeye dayalı bir yöntemi benimsemektedir.

 

Anadolu Platformu; Anadolu’nun doğusunda ve batısında, kuzeyinde ve güneyinde çeşitli il, ilçe ve beldelerinde bu ideal için, müstakil çalışmalar yapan; birbirini tanımak, tecrübe paylaşımında bulunmak amacıyla bir araya gelen kuruluşlardan oluşmaktadır.

 

 

Genel Kurulu Canlı Yayınla Takip Etmek İsteyenler Aşağıdaki Frekans Bilgilerinden Yayına Ulaşabilirler.

 

      Canlı yayın frekans bilgisi:

T3A

T3A_07

14175.5

Yatay(Türkiye)

11625.5

Dikey(Batı)

3

2222

5/6

35

2014-05-24 10:00

2014-05-24 13:00

 

 

 

Tarih: 24 Mayıs 2014, Cumartesi  Saat: 10.00

 

Yer:    Çınar Koleji Kongre Merkezi

 

Başakşehir Mah. 4. Etap 1. Kısım Mevlana Celalettin Rumi Cad. Manolya Sok. No:4 Başakşehir, İstanbul