Anadolu Platformu'ndan Ziyaret

0
226

Anadolu Platformunun 7.sini düzenlediği Anadolu Buluşmaları’nın ardından Koordinasyon Kurulu programa katkıda bulunan düşünürleri ziyaret etti.

Anadolu Platformunun 7.sini düzenlediği Anadolu Buluşmaları’nın ardından Platform Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Kurul Üyesi Ahmet Çamurluoğlu ve Genel Sekreter Mehmet Alpcan sunumlarıyla katkıda bulunan Avukat Muharrem balcı, Avukat Mehmet Uçum ve Avukat Cüneyt Toramanı ziyarette bulundular.

Muharrem Balcı; bu buluşmaların çok önemli olduğunu vurgulayarak, toplumsal meselelere duyarlı, hak ve adalet merkezli her türlü buluşmalara bundan sonra da katkı vereceğini ifade etti. Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir de bu sempozyumların sürekli bir bilinç oluşturma ve bu bilinç üzerinden dinamik bir mücadele geleneğini devam ettirmenin gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Mehmet Uçum ise Anadolu Platformunun düzenlediği Adalet ve Özgürlük buluşmasının kedisini çok heyecanlandırdığını söyledi. Anadolu’nun bu özgün ve özgür sesinin yankılandığı her yerde olabileceğini belirterek, bundan sonraki buluşmalarda da kendisine düşen bir sorumluk oluğu takdirde bundan kaçınmayacağını ifade etti. Turgay Aldemir ise toplumsal sorunlara duyarlı aydınları her zaman yanlarında hissettiklerini belirterek Mehmet Uçum’a sempozyuma katılmasından dolayı teşekkürlerini belirtti.

Cüneyt Toraman ziyaretine Anadolu Platformu YİK Üyesi Hanefi Fırat da katıldı. Cüneyt Toraman ‘Toplumsal değişimin öncüsü olan böyle bir toplulukla bir arada olmak beni son derece umutlandırdı’ ifadesini kullandı. Hak merkezli her buluşmanın merkezinde olmamamız gerektiğini vurguladı. Aldemir ise sempozyuma yaptığı katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etti.