Anadolu Platformu'ndan Suriye'ye Ziyaret

0
130

Anadolu Platformu, Suriye’deki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını gidermek için Suriye’nin Halep şehrini ziyaret etti.

Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Üyesi Hüseyin Özhazar ve Anadolu Platformu ve Bülbülzade Vakfı Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer’den oluşan Anadolu Platformu Heyeti halkın ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek ve yetkililerle görüşmek için Suriye’ye günübirlik ziyarette bulundu.

Suriye’nin Halep şehrinde şehrin ileri gelenleri, kanaat önderleri ve muhalif komutanlarla da görüşen Anadolu Platformu heyeti, Türkiye’den Suriye’ye giden insani yardım malzemelerinin halka dağıtımını da yerinde denetlemiş oldu. Halep’te muhalif Amr Bin As grubu komutanlarından Ahmet Ubeyt ve yardımcıları ile görüşen Anadolu Platformu Heyeti daha sonra şehrin çeşitli yerlerini de gezerek hastanelerdeki yaralıları da ziyaret etti.

Ziyaretle ilgili kamuoyuna bir açıklama yapan Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ise şunları söyledi; “Suriye’de halk çok zor şartlar altında yaşıyor. Oraya bugün yapılan yardımlara tarih şahitlik edecektir. Suriye’de bizzat görüştüğümüz yetkililer Anadolu Halkına yardımlarından dolayı teşekkürlerini bildirmemizi özellikle istediler ve yardım ellerini Suriye’deki mazlumların üzerinden çekmemelerini dilediler. Yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda Suriye’de halkın ihtiyaç duyduğu insani yardım malzemeleri ise şöyle: un, ekmek, şeker, kuru bakliyat, yağ, çocuk maması ve bezi, battaniye, yatak, akaryakıt ve nakit para. Esnafından memuruna, işadamından işçisine kadirşinas halkımız, hem komşu hem de kardeş olduğumuz Suriye halkına ve onlara reva görülen zulme sessiz kalmayarak sorumluluk bilinci ile hareket ederek yardımlarını esirgemediler. Bundan sonra da kardeşliğin gereğini yerine getireceklerini biliyorum ve ümit ediyorum.” diye konuştu.

Anadolu Platformu Heyeti görüşmelerin ardından tekrar ülkemize döndü.

Bülbülzade Vakfının başlattığı Kardeş Aile Projesi hakkında daha fazla bilgi almak veya kardeş aile edinmek için 0(342) 231 46 94 ve 221 03 92 nolu telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Nakdi Yardımlarınız için Vakfımızın Suriye’ye Yardım Hesabı:

Kuveyt Türk Bankası Karagöz Şubesi

IBAN: TR82 0020 5000 0006 4564 4000 06

foto galeri için tıklayın