Ana Sayfa Kategoriler Duyurular Kitap Kahve Projelerine Tam Destek!

Kitap Kahve Projelerine Tam Destek!

0
Kitap Kahve Projelerine Tam Destek!

Anadolu Platformu’ndan Kitap Kahve Projelerine Tam Destek!

Anadolu Platformu öncülüğünde yürütülen ve dinamik bir kültürel ortamın oluşmasını hedefleyen Kitap Kahve projeleri her geçen gün çoğalıyor.

İnsanların kültürel, sanatsal ve entelektüel gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan ve Anadolu Platformu tarafından desteklenen Kitap Kahve projeleri bir bir faaliyete geçiyor. Proje İstanbul’da “İstanbul Kitap Kahve”, Gaziantep’te “Pusula Kitabevi”, Malatya’da “Anadolu Kitap Kahve”den sonra Kayseri’de  faaliyete geçecek.

Edebiyat, felsefe, sosyoloji, psikoloji, tarih, siyaset, uluslararası ilişkiler, düşünce, güzel sanatlar gibi kategorilerde binlerce kitap çeşidinin yer aldığı Kitap Kahvelerde ayrıca kültürel etkinlikler de icra ediliyor.

Bu anlamda, geçmişten günümüze iz bırakmış ya da alanında rol model olarak kabul edilen sembol isimleri, fikir adamlarını ya da eserlerini merkeze alan eğitsel, kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bunların yanı sıra Kitap Kahvelerde imza günleri, okur-yazar buluşmaları, seminerler, kitap tahlilleri, söyleşiler, kitap mezatları gibi etkinlikler de düzenleniyor.

Anadolu Platformu’nun kültürel hayatı desteklemeye yönelik en önemli projelerinden biri olan Kitap Kahve projeleri ileriki aylarda Anadolu’nun başka illerinde de hayat bulacak. Bu proje ile insanların birbirleriyle kaynaşmaları, dayanışmaları, okuduklarını, anladıklarını, bilgi ve birikimlerini birbirleriyle paylaşmaları sağlanmış olacak. Bu tür mekanlar ayrıca nezih bir kitap okuma ortamı sunarak insanlarımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamış oluyor.

Kurulan kitabevleri binlerce çeşit kitap satışı ve kültürel etkinliklerle her kesimden okur için bir cazibe merkezi olma özelliği taşıyor.