Ana Sayfa Kuruluşlar İyilik Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Anadolu Platformu’ndan İyilik Çağrısı

Anadolu Platformu’ndan İyilik Çağrısı

0
Anadolu Platformu’ndan İyilik Çağrısı

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu, “Şimdi İyilik Vakti” adıyla yeni bir iyilik seferberliği başlattı.

Anadolu Platformu’nun, son yönetim kurulu toplantısında “tüm üye dernek ve vakıflar ile gönüllülerin 5 TL dahi olsa, hayır faaliyetlerinde kullanılmak üzere, İyilikder’e bağış yapması” kararı alındı.

 

Anadolu Platformu YİK üyesi ve İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar, alınan kararla ilgili yaptığı açıklamada; “Biz Anadolu Platformu olarak, 40 yıldır eğitim ve davet çalışmalarında bulunan büyük bir aileyiz. Birr (iyilik) bilinci de bizim düşünce yapımızın temel felsefesini oluşturan yapı taşlarından birisi. Bu felsefeyle 2009’da kurduğumuz İyilikder’e 2013’te uluslar arası yardım kuruluşu hüviyeti kazandırdık. Şimdi de, yeni bir yılın arifesinde yeni bir kampanya başlatıyoruz. Platformumuza üye olan ve resmi üye olmasa da, aramızda gönül bağı olan yüzlerce kuruluş ile tüm gönüllülerimize bir çağrı yapıyoruz ve ‘Şimdi İyilik Vakti, gelin BAĞIŞ yazın 4025’e gönderin. Muhtaçlar için 5 TL bağışlayın.’ diyoruz. 4025 SMS hattına gönderilen bağışlar ise, dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahibi aileler, yetimler, öğrenciler ve savaş mağduru insanlar yararına kullanılacak. Gönderilen her SMS, bir muhtacın yüzünün gülmesine vesile olacak.” Dedi.

 

Anadolu Platformu’nun yaptığı çağrıya, tüm halkımızın destek vermesi beklenirken, üye kuruluşlar da tüm komisyonları, ders grupları, üyeleri ve gönüllüleri ile katılacak.