Ana Sayfa Manşet Haberi Anadolu Platformu’ndan Akdeniz Bölge Ziyareti

Anadolu Platformu’ndan Akdeniz Bölge Ziyareti

0
Anadolu Platformu’ndan Akdeniz Bölge Ziyareti

Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar ve Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, Hatay ve Mersin’e il ziyaretlerinde bulundu.

Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar ve Teşkilat Birimi Başkanı Gazi Kılıçparlar, Hatay ve Mersin’deki platform üyesi derneklere teşkilat ziyaretlerinde bulundu. 2-3 Temmuz tarihlerinde yapılan ziyaretlerin ilk durağı Kırıkhan oldu. Kırıkhan Umuteli Derneği’nin misafiri olan platform heyeti, burada kurum yöneticileri ile bir araya gelerek hasbihallerde bulundu. Ağırlıklı olarak yeni dönem faaliyetleri ve çalışma prensipleri üzerinde durulan hasbihalde karşılıklı görüş alışverişi de yapıldı. Heyet, faaliyetlerine yeni başlayan Umuteli Kitap Kahve Hanı tarafından düzenlenen programlarla da gençler ve çocuklarla bir araya geldi. Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar dernek binasında buluştuğu çocuklarla hasbihalde bulunarak kitaplarını imzaladı. Akabinde ise Anadolu Platformu Teşkilat Birimi Başkanı Gazi Kılıçparlar, gençlere başlığı “Kitap” olan bir konferans verdi.

Heyetin bir sonraki durağı ise Reyhanlı Ufuk Derneği oldu. Yapılacak toplantı öncesinde Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar gençlerle buluşarak Ufuk Derneği Ortaöğretim Komisyonu tarafından organize edilen söyleşi programında konuştu. Program sonrasında ise dernek idareci ve gönüllüleri ile Ufuk Kitap Kahve Kahve’de bir oturum gerçekleştiren Anadolu Platformu yöneticileri, katılımcılarla kurumsal faaliyetlerle ilgili fikir alışverişi yaptı. İcra edilen çalışmaların profesyonel bir vizyonla daha ileri taşınmasının gerek ülkemiz gerekse de insanlık açısından özlem duyulan bir durum olduğunun altının çizildiği toplantıda kuruluşunu tamamlayan Anadolu Dernekler Federasyonu’na dair değerlendirmeler yapıldı.

Anadolu Platformu heyetinin bir diğer durağı kurumsal hüviyetini yeni tamamlayan Tarsus Açık Kapı Eğitim ve Yardım Derneği oldu. Burada dernek idarecileri ile bir ara gelen heyet, derneğin özelde Tarsus genelde ise tüm ülkemiz için hayırlı hizmetler yapması temennisinde bulundu. Toplantıda, faaliyete geçen kurumun geçmiş tecrübelere dayanarak, var olan potansiyeliyle ve güncellenen bir çalışma sistematiği ile istenen hedeflere ulaşmada önemli bir yol açacağına olan inanç dile getirilerek Anadolu Platformu’nun yeni dönem projeksiyonuna dair görüşmeler yapıldı. Toplantı sonrasında ise Mersin’e geçildi.

Mersin Akdeniz Derneği’nin misafiri olan platform yöneticileri, dernek ve komisyon sorumlularıyla yayla evinde bir toplantı yaptı. Anadolu Buluşmaları, Anadolu Dernekler Federasyonu oluşum süreci ve genel çalışmalar gibi gündem maddelerinin ele alındığı toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu. Mersin özelinde yapılan kurumsal faaliyetlere de değinilen toplantı, iyi niyet temennileri ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.