Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Kadın ve Aile Derneği Anadolu Platformu’ndan Aile Bakanlığı’na Ziyaret

Anadolu Platformu’ndan Aile Bakanlığı’na Ziyaret

0
Anadolu Platformu’ndan Aile Bakanlığı’na Ziyaret

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir, Yönetim Kurulu Üyesi Gülhan Dinç, ÖZEV Vakfı Başkanı Tekin Başer ve Anadolu Platformu Bölge Sorumlu Mehmet Zeki Akgün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

20 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen ziyarette Anadolu Platformu’nun başarılı çalışmalarından olan Evde Karakter Eğitimi (EKE)’nin Türkçe, Arapça ve Kürtçe yayınlanan müfredat kitapları bakanla paylaşıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu kitapların sahada yaygınlaştırılması için ortak çalışma yapılabileceğini belirtti. Görüşmede Suriyelilere dönük faaliyetler detaylı olarak görüşülürken, Suriyeli ailelere yönelik ortak aile eğitimleri yürütülmesi üzerinde duruldu. Çalışmaların sistemli olarak yaygınlaştırılması için ortak protokol yapılması üzerinde de görüş birliğine varıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu, STK kökenli biri olarak Anadolu Platformu, AKADDER ve Bülbülzade Vakfı’nın çalışmalarına aşina olduğunu ve birçok programına iştirak ettiğini belirtti. Görüşmede karşılıklı hediyeler de takdim edildi.