“Anadolu Platformu Yapılanma Sistemi ve Çalışma Esasları” Yayımlandı

0
453

Anadolu Platformu’nun teşkilatlanma sistemini anlatan “Yapılanma Sistemi ve Çalışma Esasları” adlı kitapçık yayımlandı.

Türkiye’nin doğusunda ve batısında, kuzeyinde ve güneyinde yer alan çeşitli il, ilçe ve beldelerde aynı idealler için çalışmalar yapan kuruluşların birlikteliğinden oluşan Anadolu Platformu sivil bir hareket olarak yoluna devam ediyor.

Edindiği tecrübi birikimi her an yeni bir çalışmaya dönüştürerek yapısal kimliğini güçlendiren Anadolu Platformu; tüm insanlığa, özelde ise İslam dünyasına ve üzerinde yaşamakta olduğumuz toprakların insanlarına çeşitli alanlarda hizmetlerde bulunuyor.

Kurumsal üst çatı kimliğiyle, üyesi olan tüm sivil yapılar arasında sürdürülebilir gelişim, birlik ve koordinasyonu sağlamayı hedefleyen Anadolu Platformu, “Fikriyat ve Yapılanma İlkeleri” adlı kitaptan sonra “Yapılanma Sistemi ve Çalışma Esasları” adlı kitapçığı da yayımlayarak teşkilatlanma yapısını şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşmış oldu.

Anadolu Platformu’nun organizasyon şemasının yer aldığı kitapçıkta; Genel Kurul, İstişare Kurulu, Tahkim Kurulu, Denetim Kurulu ve İcra Kurulu gibi organların tanımı, teşekkülü, işleyişi, toplantı periyodu, yetki ve sorumlulukları anlatılıyor.

Kitapçıkta ayrıca Anadolu Platformu’na bağlı birimlerin tanımı, teşekkülü, işleyişi, görev ve sorumlulukları ile bağlı oldukları üst birimler ve özel şartlar da detaylı bir şekilde irdeleniyor.

Anadolu Platformu’nun vizyonu, misyonu, dayandığı fikri prensipler ve çalışma esaslarının da maddeler halinde anlatıldığı kitapta köklü bir hareketin serencamı gözler önüne seriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz