Anadolu Platformu Van Bölgesi

0
95

Anadolu Platformu Van Bölge toplantısı 13 Nisan Cumartesi günü Iğdır Nuh’un Gemisi Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde Iğdır’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Van, Iğdır, Tatvan, Erciş, Ağrı, Kars, Doğubeyazıt, Gevaş ve Anadolu Öğrenci Birliği’nden Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saat 10.00’da başlayan toplantıyı Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu üyesi ve aynı zamanda Van Gökkuşağı Derneği Başkan Özkan Soyluoğlu yönetti. Kurum çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda aynı zamanda reel gündeme dair (Barış süreci ve Üniversitelerdeki öğrenci eylemleri) değerlendirmeler yapıldı.

Barış sürecinin, Platformu bölgede temsil eden kurumlar olarak desteklenmesi gerektiğinin, bölge STK’ları olarak sürece katkı anlamında yapılabilecek her türlü desteğin verilmesi gerektiği, öğrenci eylemlerinin de süreci baltalama adına gerçekleştirilen provakatif eylemler olduğu, bu konuda da bölge kurumları olarak sağduyulu davranılması ve bölgedeki tüm STK’ları da sağduyuya çağrı misyonunun yüklenilmesi gerektiği ifade edilerek toplantı saat 18.00’da sona erdi.