Anadolu Platformu Teşkilat Birimi Toplandı

0
368

Anadolu Platformu Teşkilat Birimi, Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği programın ve toplantıların ardından ilk teşkilat toplantısını 26 Eylül 2020 Cumartesi günü Genel Merkez’de yaptı.

Teşkilat şurasında belirtildiği şekilde, derneklerin tanıtım formları, envanter bilgileri ve ders halkaları değerlendirildi. Bu konuda hazırlanacak dosyaların teşkilata ulaştırılması kararlaştırıldı. 9-14 Ağustos tarihlerinde Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurul ve 14. Anadolu Buluşması üzerinde duruldu. Bu konuyla alakalı olarak yapılan anket sonuçları Teşkilat Birimi’nde paylaşıldı. Bundan sonraki üç yıllık yeni dönemin teşkilat çalışmaları açısından ne anlama geldiğine dair değerlendirmelerde bulunuldu.

Suriye konusuyla ilgili yapılan çalışmaların geldiği nokta değerlendirildi. Bu bağlamda Azez’de açılışı yapılan Anadolu Kültür Merkezi’nin bilgisi paylaşıldı. Kültür merkezlerinin bundan sonraki süreçte Afrin, Cerablus ve el-Bab’ta açılmasının planlandığı ve buna yönelik hazırlıkların büyük bir kısmının da tamamlandığı belirtildi. Anadolu Platformu olarak Suriye konusunda yapılan çalışmaların eğitim başta olmak üzere sosyal ve kültürel alanları da kapsamasının önemi üzerinde duruldu. Platforma bağlı derneklerin söz konusu kültür merkezlerine yapacakları ziyaretlerin planlamasına dair hazırlıkların başlatılması kararlaştırıldı.

Teşkilat biriminin 2020-2021 yılına ilişkin yıllık çalışma takvimi üzerinde duruldu. Bölge toplantıları başta olmak üzere gerçekleştirilecek dernek ziyaretlerinin nerelere ve hangi içerikle yapılacağına dair değerlendirilmeler görüşüldü. Son olarak, gerçekleştirilen İstişare Kurulu toplantısının notları Teşkilat Birimi ile paylaşıldı. Bu doğrultuda Genel Kurul sonrasında oluşan yeni İstişare Kurulu hakkında bilgi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.