Anadolu Platformu İç Anadolu Bölgesi Teşkilat Toplantısı Gerçekleştirildi

0
321

Anadolu Platformu İç Anadolu Bölgesi Teşkilat Toplantısı 21 Haziran Cumartesi günü Çorum Gül Der’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Anadolu Platformu İç Anadolu Bölgesi Teşkilat Toplantısı 21 Haziran Cumartesi günü Çorum Gül Der’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar’ın başkanlık ettiği toplantıya Çorum dışından Adana, Konya, Karaman, Osmaniye, Alanya, Pozantı, Çarşamba ve Tekkeköy’den temsilciler iştirak ettiler.

Açılış konuşmasını yapan Gül Der Yönetim Kurulu Üyesi Necat Yazıcı Çorum genelinde yapmış oldukları faaliyetlerden bahsetti. Gündem maddelerine geçilmesinin ardından sözü alan Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar; hiçbirimiz, hepimiz kadar doğruları ortaya koyamayız diyerek, kurumsal anlamda meşverete vermiş oldukları önemden bahsetti.

Anadolu Platformu İç Anadolu Bölgesi Teşkilat Sorumlusu Hasan İlhan ise konuşmasında şunlara değindi; “Toplumda ve Ümmette bize dair beklentiler var, bizlerde bu beklentilere karşılık vermek durumundayız, bizler birbirimizi hayır anlamında zorlamalıyız, bizler teşkilatlarımızı oluştururken kendimize ait gettolarımız olsun derdinde değiliz ve olmamalıyız”.

Komisyonlar ve faaliyetlerinin yürütülmesinin yanı sıra 3. Eğitim Şurası, Akadder 3. Kadın Çalıştayı, Yeni Türkiye’de Eğitimin Paradigması ve Sivil Toplum Çalıştayı, Yaz Okulu Çalışmaları, Anadolu Platformu Genel Kurulu Değerlendirmesi ve Türkiye ve Dünya Gündemi üst başlıklı gündem maddeleri görüşüldü. İllerden gelen temsilciler söz alarak bulundukları yerde yapmış oldukları çalışmalardan bahsettikten sonra Akadder 3. Kadın Çalıştayı Sonuç Bildirgesi okundu.

Verimli geçen toplantının ardından katılımcılar Çorum Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Erol Kavuncu’yu ziyaret ettiler.