Anadolu Platformu Heyeti Halep'te

0
186

Anadolu Platformu yardım gönüllülerinden oluşan heyet Suriye’nin Halep şehrini ziyaret ederek şehirdeki muhalif gruplara bir araya gelip görüş alışverişinde bulundu.

Anadolu Platformu ve Bülbülzade Vakfı Suriye Yardım Koordinatörü Mahmut Kaçmazer başkanlığındaki 7 kişilik Anadolu Platformu Heyeti Suriye’nin Halep şehrini ziyaret ederek muhalif gruplarla görüşmeler yaptı.

Mahmut Kaçmazer’in başkanlığındaki heyette Bülbülzade Vakfı Suriye Yardım Komisyonu üyesi Mustafa Kar, Malatya Meşale Derneği üyeleri İrfan İncik ve Mehmet Yel, Suriye Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden Osman Süleyman, Abou El Husso ve Cemal Mustafa yer aldı. Heyet üyeleri Suriye’nin Halep şehrini gezerek şehirdeki muhalif gruplarla bir araya gelip Halep’te yaşanan son gelişmeleri ve halkın acil ihtiyaç duyduğu insani yardım malzemeleri hakkında görüş alışverişinde bulundular. Halep’te önce Halep Özgür Avukatlar Komisyonu ile bir araya gelip görüşmeler yapan Anadolu Platformu heyeti, Esad yönetimi tarafından halka karşı kullanılan kimyasal silahların kanıt olarak toplandığı bomba ve füze parçalarını da yerinde gördü. Özgür Avukatlar Komisyonu ziyaretinin ardından heyet daha sonra Halep’teki muhalif gruplardan Fatih Sultan Mehmet Grubu ve Amr Bin As gurubu yetkilileri ile de bir araya gelip görüşmeler yaptı. Görüşmelerin ardından günübirlik yapılan ziyaret sonunda heyet üyeleri tekrar Gaziantep’e döndü.