Anadolu Platformu Doğuanadolu'da

0
194

Anadolu Platformu hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında doğu bölgesi ziyaretleri Kars ilinden başladı. Daha sonra Iğdır ve Doğubayazıt’la devam etti.

Anadolu Platformu hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında doğu bölgesi ziyaretleri Kars ilinden başladı. Kars’taki ziyarette Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, YİK Başkanı Ramazan Kayan, Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Soyluoğlu, Genel Sekreter Mehmet Alpcan, Erciş Başak-Der Başkanı Muhlis Baran, Van Gökkuşağı Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Çelen ve Burhan Adalı katıldılar.

Kars’ta Ayhan Yüreğir ile bir grup eğitim gönüllüsü arkadaşlarla bir araya gelen Platform yöneticileri Kars’ta yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Anadolu Platformu’nun proje ve hizmetleri ile ilgili bilgi paylaşımında bulunuldu. Karslı Gönüldeşlerle akşam saatlerine kadar karşılıklı hasbıhallerde bulunan Anadolu Platform yetkilileri daha sonra Iğdır İline hareket ettiler.

Akşam saat:20.00 sularında Iğdır’a varan platform yöneticileri, Iğdır da Avukat Ahmet Said ÖNER ve arkadaşları ile akşam yemeğinde buluştular. Yemeği müteakiben Iğdır ve Ağrı’nın Diyadin ilçesinde Programa katılan dostlarla Iğdır ve Diyadin de yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunularak Platform Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan KAYAN ve Platform Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR’in platform çalışmaları ile ilgili bilgi aktarımı gerçekleştirdiler. Gece geç saatlere kadar süren mülahazalar gayet güzel ve verimli geçti.

Platform yöneticileri 9 Kasım 2012 Cuma günü sabah Iğdır yerelinde faaliyet gösteren BEKA-DER yöneticilerinin de bulunduğu kahvaltıda tekrar bir araya geldiler. Daha sonra Nuh-un Gemisi kitap kafeye geçen yöneticiler orada Anadolu Öğrenci Birliği’nden bir grup üniversite öğrencisi ile bir araya geldiler. Burada öğrenciler Iğdır yerelinde yürüttükleri çalışma ve faaliyetlerle ilgili platform yöneticilerine bilgi verdiler. Sıcak bir ortamda geçen görüşmelerden sonra Platform heyeti Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesine hareket ettiler.

Doğubayazıt ilçesinde faaliyet gösteren Gönüllü Dostlar Derneğini ziyaret eden heyet, dernekte dernek yöneticileri ile bir araya geldiler. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet UNUS ilçede yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi vererek Anadolu Platformunun bu konuda kendilerine destek olmalarını talep etti. Ziyaretlerinin de bu minvalde oluğunu belirten Platform Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay ALDEMİR Gönüllü Dostlar Derneğine her türlü yardımı ve desteği vereceklerini ifade etti.