Anadolu Platformu Bölge Toplantısı Kayseri’de Yapıldı

0
441

Anadolu Platformu Bölge Toplantısı 24 Mart 2018 tarihinde Kayseri İlim Hikmet Vakfı’nda yapıldı.

İlim Hikmet Vakfı’nda gerçekleştirilen toplantıya; Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar, İyilikder Genel sekreteri Mustafa Çaylı, İlim Hikmet Vakfı Yönetim Kurulu ile, Ordu, Fatsa, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Çorum, Amasya ve Tokat’tan gelen dernek yöneticileri katıldı.

İlim Hikmet Vakfı Başkanı Osman Gerçek, bölgeden gelen dernek mensuplarını Kayseri’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İHV Başkan Yardımcısı Şükrü Karaosmanoğlu da komşuluk ilişkisinin önemine değinerek, cennete gitmenin yolunun aynı ideale sahip müminlerin birbirlerini sevmelerinden geçtiğini belirtti.

Anadolu Platform İstişare Kurulu Üyesi Oğuz Memiş de bu tür organizasyonların, sağlıklı birlik ve bütünlük oluşturmak bakımından önemli olduğunu, bu anlamda da Kayseri’nin önemli bir konumda bulunduğunu ifade etti.

Teşkilat Başkanı Gazi Kılıçparlar ise bölgelerde yapılan faaliyetlerin değerlendirmesini alarak yapılan çalışmaların nitelik ve nicelik açısından yeni perspektifler vermesi gerektiğini belirtti.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, ülkemizin içinde bulunduğu genel durumu değerlendirerek, Anadolu Platformu mensuplarının organizeli ve uyumlu faaliyetlerinin önemine değindi.

Aldemir, ulaşım ve iletişim olanaklarının arttığı bir çağda, duymadım, görmedim demenin imkânsız olduğunu, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bir süreci birlikte yaşadıklarını ifade ederek, gelecek için bu toplantıda bulunuyor olmanın, bir kısım meseleleri konuşuyor olmanın, ülkemiz ve İslam dünyasının geleceği için de önemli bir basamak olduğunu hatırlattı.

Problemlerimize çözümler üretmek bağlamında tarihimizin bizim için en önemli dayanak olduğunu belirten Aldemir, bu günün şahitleri olarak, geçmişten bağımsız olarak bugünü ve yarını şekillendirmemizin mümkün olmadığını ifade etti.

“Ben böyle düşünüyorum, Allah da böyle düşünüyor” diyerek, birinin başkasına bir dayatmada bulunmasını doğru bulmadıklarını ifade eden Aldemir, son zamanlarda faaliyet alanlarının alabildiğine genişlediğini ve insanların değer ürettiği sürece bir değerinin olduğunu vurguladı.

İyilikder Genel Sekreteri Mustafa Çaylı ise İyilikder’in Türkiye geneli faaliyet ve projelerinden bahsederek, İyilikder olarak üç dört yıl gibi kısa sürede büyük mesafe katettiklerini, yardımların niteliğine önem verdiklerini belirtti.

Katılım gösteren dernek sorumluları ve üyeleri de kendi bölgelerindeki çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

Kayseri kent gezisiyle program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz