Anadolu Platformu Beşiktaş’taki Terör Saldırısını Lanetledi

0
165

Anadolu Platformu dün İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen ve 38 vatandaşımızın şehit olduğu menfur terör saldırısını bir basın açıklaması düzenleyerek lanetledi.

Anadolu Platformu dün İstanbul Beşiktaş’daki menfur terör saldırısı dolayısıyla bir basın açıklaması düzenleyerek saldırıyı lanetledi.

Anadolu Platformu dün İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen ve 38 vatandaşımızın şehit olduğu menfur terör saldırısını bir basın açıklaması düzenleyerek lanetledi. 11 Aralık Pazar günü Gaziantep Bülbülzade Vakfı önünde yapılan basın açıklamasında “Hiçbir saldırı bu coğrafyada Kürtlerin, Arapların ve Türklerin kardeşliğinin önüne geçemeyecektir. Hiçbir saldırı yeniden bu toprakların adaletin, merhametin başkenti olmasını önleyemeyecektir. Şehitlerimize Rabbimizden rahmet, gazilerimize şifa ve milletimize sabır diliyoruz.” denildi.

Basın açıklamasına Suriye’den siyasetçi, aktivist ve kanaat önderinin yanı sıra Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri de destek verdi.

Türkçe, Arapça ve Kürtçe okunan bildiride küresel güçlerin taşeron örgütlerle ülkemizi kan gölüne çevirerek, Türkiye’nin istikrana, gelişmesine ve yeni anayasa ile kendi kendini yönetme iradesine engel olmaya çalışmaktadır denildi.

Türkçe bildiriyi Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Arapça bildiriyi Suriye Demokratlar Birliği Gaziantep Temsilcisi Abdulbari Osman, Kürtçe bildiriyi ise Anadolu Öğrenci Birliği öğrencilerinden Şaban Kartal okudu.

İşte bildirinin tam metni:

10 Aralık Cumartesi günü menfur terör saldırısına dair terör saldırısına dair basın açıklaması

Ülkemiz dün İstanbul Beşiktaş’ta bir kez daha büyük bir terör eylemine maruz kaldı. 38 şehidimiz ve çok sayıda yaralımız var. Anadolu Platformu olarak öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Küresel güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunları devam ediyor. Dün İstanbul Beşiktaş’ta yapılan hain saldırı bunun devam ettiğinin göstergesidir. Bu ve benzeri saldırılar ülkemizin kendine gelme çabalarının baltalanması anlamına geliyor.

Küresel güçler taşeron örgütlerle ülkemizi kan gölüne çevirerek Türkiye’nin istikrana, gelişmesine ve yeni anayasa ile kendi kendini yönetme iradesine engel olmaya çalışmaktadır. Unutmamak gerekir ki, millet olarak bu güçlerin karşısında durmamız ve kendimize güvenmemiz gerekiyor.

Deki: “Siz bizde iki güzelliğin (zafer veya şehitliğin) birinden başkasını mı gözetirsiniz? Biz ise size Allah’ın kendi katından veya bizim elimizle bir azap indirmesini gözetiyoruz. Haydi, siz gözete durun, biz de sizinle beraber gözetmekteyiz.” Tevbe Suresi 52. Ayet)

Yüreğimize ateş düşüren lanet terörün yok olmasına, İslam coğrafyasındaki kan ve gözyaşının dinmesine,

Batının vahşet saçan planlarının, işbirlikçi hainlerin yok olmasına vesile olacak bir diriliş ve mücadelenin başlaması için fert fert sorumluluklarımızı almamız ve milletimize sahip çıkmamız duasıyla…

Hiçbir saldırı bu coğrafyada Kürtlerin, Arapların ve Türklerin kardeşliğinin önüne geçemeyecektir.

Hiçbir saldırı yeniden bu toprakların adaletin, merhametin başkenti olmasını önleyemeyecektir.

Şehitlerimize Rabbimizden rahmet, gazilerimize şifa ve milletimize sabır diliyoruz…