Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Anadolu Platformu Başkanı Diyarbakır’ı Ziyaret Etti

Anadolu Platformu Başkanı Diyarbakır’ı Ziyaret Etti

0
Anadolu Platformu Başkanı Diyarbakır’ı Ziyaret Etti

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet Diyarbakır’ı ziyaret ederek STK’larla bölgedeki son durumu değerlendirdi.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu 11. Bölge Başkanı Yunus Atilla Hamallar Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

İlk olarak Dicle Eğitim Kültür Sağlık Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneğini ziyaret eden Aldemir ve beraberindeki heyet burada dernek başkanı Ali Durak ve başkan yardımcısı Murat Urğan ile görüştü.

Görüşmede derneğin çalışmaları ve yardım faaliyetleri ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha sonra 100'ün üzerinden sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu Diyarbakır İslami STK'lar Sur Kriz Masasını ziyaret eden Aldemir, burada Diyarbakır halkının yaşadığı sorunlarla ilgili bilgi aldı.

Görüşmede bölgeye gönderilen yardımların bir havuzda toplandığı ve her ay 6800 aileye yardım ulaştırıldığı anlatıldı.

Diyarbakır'da halkın yaşadığı sıkıntıların ülke gündeminde fazla gündeme gelmediği vurgulan görüşmede bu alanda işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Görüşmede bölgedeki Kürt halkının hendek siyasetinden nefret ettiği vurgulanarak, bu dönemde bölge halkını sahiplenmek gerektiğinin de altı çizildi.

/

/

/