Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Anadolu Platformu 8. Bölge Toplantısı Amasya’da Gerçekleşti

Anadolu Platformu 8. Bölge Toplantısı Amasya’da Gerçekleşti

0
Anadolu Platformu 8. Bölge Toplantısı Amasya’da Gerçekleşti

Anadolu Platformu 8. Bölge Hizmetiçi Eğitim Programı, bölge illerinden temsilcilerin katılımıyla Amasya Terziköy’de gerçekleştirildi.

27-28 Şubat tariflerinde yapılan hizmetiçi eğitim programına Anadolu Platformu YK Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu YK Üyesi Gazi Kılıçparlar, Anadolu Platformu 8. Bölge Sorumlusu Necati Karataş ile Amasya, Ordu, Fatsa, Samsun, Çarşamba, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Tokat ve Reşadiye’den temsilci düzeyinde katılımlar oldu.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program,  Anadolu Platformu’nun tanıtım sinevizyonunun izlenmesiyle devam etti. Daha sonra Anadolu Platformu 8. Bölge Sorumlusu Necati Karataş açılış ve selamlama konuşmasını yaptı.

Akabinde Anadolu Platformu YK Başkanı Turgay Aldemir, “Değişen Dünya ve Türkiye Perspektifinde Anadolu Platformu” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Verilen öğle arasından sonra Anadolu Platformu YK Üyesi Gazi Kılıçparlar, “Anadolu Platformu Teşkilatlanma Çalışmaları ve Algısı” konulu bir sunum yaptı.

Ardından Sosyolog Niyazi Özdemir, “İslami Harekette Yönetim ve Teşkilatlanma” ve “İslami Harekette Davet ve Eğitim” konulu iki Swot Analizi hakkında sunumda bulundu.

Verilen akşam namazı ve yemek arasından sonra Bölge Toplantısına geçildi. İleri saatlere kadar süren toplantıda bölgedeki çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

İkinci gün, komisyonların atölye çalışmaları ile başladı. Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel’in “Anadolu Öğrenci Birliği/Toplumların Geleceğinde Gençlik”, Akadder YK Üyesi Nesrin Karataş’ın “Akadder/Toplumların Geleceğinde Kadınların Rolü” ve İyilikder Çorum Temsilcisi Yakut Bozdoğan’ın “İyilikder/Geleceğin İnşaasında Yardım Faaliyetleri” başlıklı birer sunum icra ettiler.

Ardından sonuç değerlendirmelerine geçilerek, program değerlendirildi.