Ana Sayfa Manşet Haberi Anadolu Platformu 6. Dönem İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

Anadolu Platformu 6. Dönem İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

0
Anadolu Platformu 6. Dönem İstişare Kurulu Toplantısı Yapıldı

Anadolu Platformu İstişare Kurulu toplantısı İstişare Kurulu Başkanı Hüseyin Özhazar’ın başkanlığında; 11 Şubat Perşembe günü İstanbul Genel Merkez’de gerçekleştirildi. Kurul, 19 üyenin iştirakleriyle gündemindeki konuları ele alarak karara bağladı.

İstişare Kurulu’nun oy birliği ile aldığı kararda: “21 Ocak 2021 tarihinde ilan ettikleri metinle, Anadolu Platformu’nun işleyiş ve yapısına dayanak teşkil eden fikriyat, teşkilatlanma esasları ve meri hukuku askıya alan, yeni ve farklı bir yapının zeminini oluşturacak şekilde irade beyanında bulunan imza sahibi altı kardeşimizin İstişare Kurulu üyeliklerinin sona erdirilmesine, Anadolu Platformu ile hiçbir resmi, organik ve temsil düzeyinde ilişkilerinin kalmadığına, Anadolu Platformu adına davette bulunma, açıklama yapma, etkinlik düzenleme ve organizasyonlara katılma yetkilerinin alınmasına oy birliğiyle karar verilmiştir. Bütün gönüllülerimize ve teşkilatlarımıza arz ederiz.”  ifadelerine yer verildi.

Toplantıda, yeni dönem çalışmaları ele alındı. Bu konuyla ilgili çalışmalar yapmak üzere bir heyet belirlendi. İcra Kurulu bilgilendirmeleri ardından Anadolu Buluşmaları’nın Ağustos ayında gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı. Türkiye ve Dünya gündeminin değerlendirildiği toplantının bir sonraki tarihi 18 Mart Perşembe günü Genel Merkez olarak belirlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.