Ana Sayfa Kategoriler Faaliyetler/Etkinlik Anadolu Platformu 3. Bölge Hizmetiçi Eğitimi Gerçekleşti

Anadolu Platformu 3. Bölge Hizmetiçi Eğitimi Gerçekleşti

0
Anadolu Platformu 3. Bölge Hizmetiçi Eğitimi Gerçekleşti

Anadolu Platformu 3. Bölge Hizmetiçi Eğitimi İstanbul’da Gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu 3. Bölge Hizmetiçi Eğitimi 27 Ekim’de Üsküdar Kirazlıtepe Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Katılımın yoğun olduğu programa, Gelibolu, Uşak, Eskişehir, Kütahya, Sakarya, Bursa, Kocaeli, Derince, Kuruçeşme ve İstanbul’daki Fıtratder, Mekder, Mektep Der, Akdav, AÖB, Esenyurt, Haliçder, Umutışığı, Başakşehir ve Kayaşehir derneklerinden temsilciler katıldı.

 

Açılış konuşmasını Anadolu Platformu koordinasyon kurulu üyesi Ahmet Çamurluoğlu’nun yaptığı program Sabahattin Turan’ın Kuranı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Anadolu Platformu YİK Başkanı Ramazan Kayan’ın “Aidiyet ve Sorumluluk” üst başlıklı konuşmasından sonra Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, YİK üyesi Davut Güler ve Koordinasyon Kurulu üyesi Gazi Kılıçparlar ile Sıddık Karaduman ve Kamer Çamurluoğlu da birer sunum yaptılar.

 

Ramazan Kayan konuşmasında, üç unsurun önemli olduğunu belirterek bunların, Aidiyet, Şahsiyet ve Hareket olduğunu söyledi. Şahısla şahsiyetin farklarına değinen Kayan, “modern dönem “insan insanın kurdudur” diyerek insanı kurtlaştırdı, modern öncesi dönemler insanı mankurtlaştırdı ancak islam insanı kardeşleştirir.” dedi.

 

Davut Güler ise konuşmasında okumaya gereken hassasiyeti göstermemiz gerektiğini söyleyerek, “özellikle çağın argümanlarını hikmet zaviyesinde okumak çok elzem bir ihtiyacımızdır.” dedi. Birlikte yol yürüdüğümüz insanlara misyon yüklemeye çalışılmalı diyen Güler, “bununla birlikte birbirimize sabretmeyi de öğrenmemiz gerekir.” dedi. Yaptığımız işi, bir arkadaş lokalinden çıkararak çevreye yayma sorumluluğumuzdan bahseden Güler, son olarak “bir ekip ruhu içerisinde kararlılıkla mücadele etmeye devam etmeliyiz.” Dedi.

 

Kürsüye çıkan bir diğer konuşmacı Sıddık Karaduman ise, şahsiyet inşasından bahsederek, kimliklerine Kuran ile şekil verenlerin başkaca bir kimlik arayışına girmediklerini söyledi. Öte taraftan günümüz gençliğinin popüler kültür denilen bir karanlığa sürüklendiğinden bahseden Karaduman, “tüm mesele nasıl yetiştirdiğimizde. Eğer tohumlar güzel atılmamış, güneş görmeyen yerler seçilmiş, çapa yapılmamış, su vermek yerine tarlalar kurak bırakılmış, hasat mevsimi geldiğinde ihmal edilmişse, bütün mahsuller elbette bozulacaktır.” diyerek, yetiştirme tarzının ne kadar önemli olduğunu vurguladı.