Anadolu Platformu “2. Uluslararası STK Fuarı”na Katılıyor

0
159

Anadolu Platformu, 09-10 Aralık 2017 tarihinde İBB Yenikapı Gösteri Merkezi’nde yapılacak “2. Uluslararası STK Fuarı”na katılacak.

İslam Dünyası STK’ları Birliği (İDSB) ve Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı tarafından 09-10 Aralık 2017 tarihinde İBB Yenikapı Gösteri Merkezi’nde “2. Uluslararası STK Fuarı” düzenlenecek.

63 farklı ülkeden 150 seçkin kuruluşun katılacağı ve STK’lar arasında tanışma, etkileşim, dayanışma ve nitelikli bir işbirliğinin hedeflendiği Uluslararası STK Fuarı’na Anadolu Platformu da katılacak.

Anadolu Platformu fuar boyunca 126 numaralı standında, faaliyetlerini ve projelerini Türkçe, Arapça ve İngilizce olarak hazırladığı broşür, kitapçık vb. dokümanlarla katılımcı diğer STK’lar ve ziyaretçilerle paylaşacak.

Ayrıca değişik ülke, bölge ve sektörel konularda düzenlenecek çalıştaylarla da bilgi birikimini ve kurumsal tecrübelerini diğer ülkelerdeki kardeş STK’lar ile paylaşabilecek.

Bunların yanı sıra, sahasında uzman kişilerin sunumuyla Arakan, Keşmir, Doğu Türkistan, Suriye, Irak, Yemen, Mısır gibi ülkelerdeki gelişmelerin değerlendirileceği panellerde ayrıca mikro-finans, insani yardım, sivil toplumda kaynak geliştirme, Türkiye eğitim bursları gibi sivil toplumu ilgilendiren değişik konular ele alınacak.

Halka açık olarak ikincisi düzenlenen bu etkinliğin İslam dünyasındaki STK’lar arasında sürdürülebilir işbirliğine ciddi bir katkı sağlaması hedefleniyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz