Anadolu Platformu 2. Bölge Teşkilat Toplantısı Gerçekleştirildi

0
178

Farklı noktalardan katılım sağlayan üye dernek ve vakıf temsilcileri söz alarak illerinde yapmış oldukları ve ileride gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetlerden bahsettiler.

 

Anadolu Platformu 2. Bölge Teşkilat Toplantısı 22 Haziran Pazar günü Kayseri İlim Hikmet Vakfı Konferans Salonu'nda Yapıldı.

Komisyonların ve üye kuruluşların faaliyetlerinin değerlendirmelerinin yapıldığı toplantıya Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, Anadolu Platformu Genel Sekreteri Mehmet Alpcan, Anadolu Platformu İç Anadolu Teşkilatlanma Sorumlusu Hasan İlhan, YİK Üyeleri Süleyman Dağ, Necip Cengil, Kayseri dışından gelen Adana Ülfet Derneği, Gaziantep Bülbülzade Vakfı, Osmaniye İlsan Der, Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı, Şanlıurfa İnsan Der, Adıyaman Bilgi ve Hikmet Derneği, Mersin Akdeniz Derneği, İskenderun Körfez Der, Reyhanlı Ufuk Der, Alanya Sebilay Derneği, Nizip Nedder ve Kırıkhan Umut Eli Derneği'nden temsilciler katıldılar. Ayrıca Anadolu Aile ve Kadın Derneği (Akadder)'ni temsilen ise Kadınlar Komisyonlarından üyeler hazır bulundular.

Teşkilat çalışmalarının kapsamlı olarak ele alındığı toplantıda Anadolu Platformu Genel Kurulu, Akadder'in düzenlemiş olduğu 3. Kadın Çalıştayı, 3. Eğitim Şurası'nın değerlendirilmelerinin yanı sıra Yaz okulu çalışmaları, Komisyon faaliyetleri ve Akadder'in yeni dönem teşkilatlanma stratejilerinin irdelendiği önemli gündem maddeleri görüşüldü.

Farklı noktalardan katılım sağlayan üye dernek ve vakıf temsilcileri söz alarak illerinde yapmış oldukları ve ileride gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetlerden bahsettiler.

Toplantıda Ramazan Bayramı sonrasında 2. Bölge illerini kapsayan bir "Bölge Yaz Kampı" yapılması kararı da alındı.