Anadolu Platformu 11. Bölge Toplantısı Gerçekleşti

0
222

Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu 11.Bölge Toplantılarının üçüncüsü 4 Ocakta Adıyaman Bilgi ve Hikmet Derneğinde yapıldı.

Toplantıya Adıyaman’ın yanı sıra; Gaziantep, Nizip,  Kahramanmaraş, Elbistan, Şanlıurfa ve Diyarbakır’dan da katılım gerçekleşti.

 

Yapılan kahvaltının ardından toplantı, Bilgi ve Hikmet Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Demir’in selamlama ve açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmada, Kahta ilçesinde faaliyet gösteren Kahta Gönül Kuşağı  Derneğinin Anadolu Platformu’na üyelik başvuru evraklarını sunduğu bilgisini vererek hayırlı olması dileklerinde bulunuldu. Bilgi ve Hikmet Derneğinin faaliyetleriyle ilgili kısa bilgiler sunan Abdullah Demir, sözü Anadolu Platformu 11. Bölge Sorumlusu Yunus Hamallar’a bıraktı. Toplantıda, teşkilat bilgilendirme, Eke, Ortaöğretim ve Öğretmenler komisyonlarının durumu, teşkilat ziyaretleri gibi gündem maddelerinin değerlendirildi. 

 

Anadolu Platformu tarafından her yıl Sakarya-Kuzuluk’ta yapılarak geleneksel hale getirilen ve platform üyesi bütün kuruluşların, gönüldaşların, akademisyenlerin, belli alanlarda uzmanların katıldığı ve 25-30 Ağustos 2015 tarihinde 10.su gerçekleştirilecek Anadolu buluşmaları için konu önerileri alındı. Özellikle  eğitimcilerin eğitimine yönelik her eğitim öğretim yılı başında düzenlenen Hizmetiçi Eğitim Faaliyetlerinin aksatılmaması vurgulandı. 

 

Özellikle barış sürecinin konu edildiği Türkiye ve Dünya gündeminde Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin sadece bölgedeki bir aktörü muhatap almaması gerektiği belirtilerek bölgede varlıkları olan bütün cemaat, tarikat, medrese ve kanaat önderlerinin de süreçte muhatap alınması gerektiği, aksi halde sağlıklı-kalıcı bir barışın mümkün olamayacağı vurgulandı.