Anadolu Platformu 1. Bölge Toplantısı Van'da Yapıldı

0
190

Yeni dönem bölge teşkilat toplantılarının ikincisini Van’da gerçekleştirildi.

Anadolu Platformu yeni dönem bölge teşkilat toplantılarına 1.Bölge ile devam etti. 29 Eylül Pazar günü Gökkuşağı Derneği ev sahipliğinde Çınar Koleji’nde gerçekleşen 1. Bölge toplantısına, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Ramazan Kayan, Koordinasyon Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar, İyilik-Der Başkanı İbrahim Bahar, Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, YİK üyesi Nesrin Karataş, Koordinasyon Kurulu üyeleri Özkan Soyluoğlu, Hüseyin Özhazar, Ahmet Çamurluoğlu, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Tamer Çalhan ,Genel Sekreter Mehmet Alpcan, 1. Bölge Sekreteri Hacı Mehmet Altındağ ve Van, Malatya, Rize, Bayburt, Ağrı, Doğubeyazıt, Iğdır, Tatvan, Erciş, Elazığ, Gevaş, Çelikhan’dan gelen üye kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda 20-25 Ağustos tarihlerinde “Değişen Dünya ve İslam” üst başlığı ile Kuzuluk’ta yapılan 8. Anadolu Buluşması’nın değerlendirilmesi, bu yıl sahada uygulanacak olan eğitim programlarının değerlendirilmesi, Platformun çalışma takvimi, komisyonlar ve üye kuruluşların faaliyetlerin değerlendirilmesi, Türkiye ve dünya gündeminde öne çıkan başlıkların değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantı dolayısıyla bölgede bulunan Koordinasyon Kurulu üyeleri Van, Diyarbakır ve Batman’da değişik STK’ları ziyaret ederek istişarelerde bulundular.