Anadolu Öğrenci Birliği’nden UDEF’e Ziyaret

0
179

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça ve beraberindeki heyet, UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Başkanı Mehmet Ali Polat’ı makamında ziyaret etti.

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, Dış İlişkiler Başkanı M. Fatih Eren, İstanbul Bölge Başkanı Yusuf Batar ve İstanbul Yönetimi Üyesi Melih Aksüt, UDEF Başkanı Mehmet Ali Polat’a makamında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye uyum süreci, akademik çalışmaları, yaşanan sıkıntıların nasıl giderilebileceği ve yapılabilecek ortak çalışmalar üzerine konuşuldu.

Yapmış oldukları çalışmalardan dolayı UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Başkanı Mehmet Ali Polat’a teşekkür eden Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça şunları dile getirdi:

“Uluslararası öğrenci çalışmaları bizler için çok önemli. Gerek kurumumuz gerek ülkemiz gerekse İslami duruşumuz açısından bu konunun özellikle altını çiziyor ve önemle üstünde duruyoruz. Türkiye’de her geçen gün uluslararası öğrenci sayısı artmaktadır. Bugün YÖK’ün rakamlarına göre 113.000 Uluslararası üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Bizlerbde bu kardeşlerimizin bir şekilde ellerinden tutup, barınma ve akademik çalışmaları için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üniversiteye yerleşmeleri için hazırlık sınavları ve dil eğitimleri veriyoruz. Üniversiteye geçtikten sonra, bizimle veya farklı kurum ve kuruluşlarla nasıl çalışacakları hakkında rehberlik yapıyoruz. Ülkemize okumaya gelen her öğrenciyi kardeşimiz olarak görüyoruz ve onlara gerek İslami gerek ahlaki gerekse de ortak değerler eğitimi vermeye çalışıyoruz. Aynı zamanda onlarda bulunan güzellikleri ülkemize taşımayı, daha anlamlı işler çıkartmayı hedefliyoruz.”

UDEF Başkanı Mehmet Ali Polat ise yapılan ziyaretten ötürü çok müteşekkir olduklarını dile getirerek UDEF’in yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Ziyaret, Genel Başkan Mesut Çaça’nın Mehmet Ali Polat’a “Kudüs” temalı tablo hediye etmesi ile son buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz