Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği'nden THY'ye Ziyaret

Anadolu Öğrenci Birliği'nden THY'ye Ziyaret

0
Anadolu Öğrenci Birliği'nden THY'ye Ziyaret

Anadolu Öğrenci Birliği, 2 Mart Pazartesi günü Türk Hava Yolları Eğitim Daire Başkanı Prof.Dr. Şahin Karasar’ı ziyaret etti.

Ziyarette genel olarak Anadolu Öğrenci Birliğinin 4 Şubat 2012 Cumartesi tarihinde gerçekleştirdiği THY’nin de sponsorları arasında olduğu “Yeni Orta doğu ve Kuzey Afrika Sistemi” başlıklı konferans üzerine konuşuldu ve genel bir değerlendirme yapıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği Genel Sekreteri Emrah Atila programa yurt dışından gelen misafirleri ve yurt içinden programa katılan akademisyen, yazar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini tanıtarak, yaptıkları sunumlar üzerinden değerlendirme yaptı. Program sırasında ve sonrasında çekilen fotoğraflarla sunum yapılarak, program hakkında ayrıntılı bir bilgi verildi. Programın 2. günü yapılan “Kutsal Emanetler” gezisinin coğrafyamız ve tarihimiz açısından ne derece önem teşkil ettiği açıklandı.

Daha sonra Genel Sekreter Emrah Atila Anadolu Öğrenci Birliği’nden ve yapılanmalarından kısaca bahsederek, bu konferansın devamı niteliğinde yapılacak olan; “Balkanlar”, “Kafkasya ve Orta Asya” ve bütün bu yapılan konferansların genelini kapsayacak olan “Coğrafyayı Yeniden Düşünmek” başlıklı programı anlattı. Bunların dışında Suriye ile ilgili yapılan çalışmaları anlatarak yakın bir tarihte gerçekleşecek olan “Kut’ül Ammare” programı ve “Endülüs” ile ilgili yapılacak ilk çalışmalardan bahsetti.

Türk Hava Yolları Eğitim Daire Başkanı Prof. Dr. Şahin Karasar, yapılan çalışmaları takdir ederek üzerlerine düşenleri yapacaklarını ve çalışmalara destek verileceğini vurguladı. Anadolu Öğrenci Birliği Genel Sekreteri Emrah Atila THY’nın yaptıkları ve yapacakları destek için teşekkür ederek ziyaret karşılıklı hediyeleşme ile sona erdi.

Ziyarete Anadolu Öğrenci Birliği adına; Emrah Atila, Yakup Çilesiz, Mert Mut, Rıdvan Eyyüpkoca, Şaban Kuzu, Bilal Peker, Eren Özkaradeniz ve Haydar Ali Şahin katıldılar.