Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği’nden Kardeşlik Eli

Anadolu Öğrenci Birliği’nden Kardeşlik Eli

0
Anadolu Öğrenci Birliği’nden Kardeşlik Eli

AÖB gönüllüsü öğrenciler, Anadolu Öğrenci Birliği-İyilikder organizasyonu ile Gaziantep, Nizip ve AFAD Konteyner Kentinde kalan Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yardım çalışmasına katıldılar.

İstanbul, Malatya, Mersin, Trabzon, Elazığ, Samsun, Çorum, Düzce, Kayseri, Uşak ve Van'da üniversite öğrencisi olan Anadolu Öğrenci Birliği gönüllüsü öğrenciler, Anadolu Öğrenci Birliği-İyilikder organizasyonu ile Gaziantep, Nizip ve AFAD Konteyner Kentinde kalan Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yardım çalışmasına katıldılar.

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul, Malatya, Mersin, Trabzon, Elazığ, Samsun, Çorum, Düzce, Kayseri, Uşak ve Van'dan gelen öğrenciler Gaziantep İyilikder Koordinasyon merkezinde kahvaltıda bir araya geldi.

Anadolu Platformu Suriye Sivil Toplum Kurulu Minber Şam Derneği yönetimi ile buluşan öğrenciler gerçekleştirilen hasbihalde derneğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Anadolu Öğrenci Birliği ile gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında görüşüldü. Ardından Gaziantep'te yaşayan Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtıldı.

Yardım dağıtımının ardından Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu ile Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ve Suriye Komisyonu Başkanı Mahmut Kaçmazer ile hasbihal gerçekleştirildi.

Yardım organizasyonunun ikinci gününde Gaziantep Üniversitesi’nde bulunan Pusula Kitabevi’nde gerçekleştirilen sohbetin ardından Nizip’e hareket edildi.

Nizip’te Nedder ziyareti ve akşam yemeği akabinde Zeugma Antik Kenti’ne gezi düzenlendi.

Nizip ve AFAD Konteyner Kenti’nde gerçekleştirilen yardım faaliyetleri ile organizasyon sona erdi.