Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği’nden 1128 Akademisyene Tepki

Anadolu Öğrenci Birliği’nden 1128 Akademisyene Tepki

0
Anadolu Öğrenci Birliği’nden 1128 Akademisyene Tepki

Anadolu Öğrenci Birliği, teröre destek bildirisi yayınlayan akademisyenler için “şeytanın gönüllü hizmetkârlarısınız siz!” diyerek bir basın bildirisi yayınladı.

PKK’ya destek bildirisi yayınlayan akademisyenlere Türkiye'nin her yerinden tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Polisin yaptığı operasyonları eleştiren ve ortak bir bildiri yayınlayarak PKK’ya destek çıkan 1128 akademisyene bir tepki de Anadolu Öğrenci Birliği’nden geldi.

Anadolu Öğrenci Birliği, bir basın bildirisi yayınlayarak akademisyenlere çok sert tepki gösterdi.

Teröre destek bildirisinde imzası olan akademisyenleri, Türkiye'de yeşeren umut fidanlarını kesmeye teşebbüs etmekle suçlayan Anadolu Öğrenci Birliği, “Tasmanız, hem bu coğrafyayı hem de dünyayı iki yüz senedir kan ve gözyaşı gölüne çevirenlerin elinde” ifadelerini kullandı.

“Artık size tahammülümüz yok! Şımarıklığınızı, ukalalığınızı, kibrinizi, düşmanlığınızı, saygısızlığınızı daha fazla hoş görmeyeceğiz!” denilen basın bildirisinde tüm terör örgütleri ve her kılıktaki destekçileri lanetlendi.

 

İşte Anadolu Öğrenci Birliği'nin basın bildirisi:

 

1128 SÖZDE AKADEMİSYENE TEPKİ

1128 sözde akademisyen hendekler kazıp kardeşliğimizi içine gömmeye ve barikatları da kardeşliğimize mezar taşı yapmaya teşebbüs eden PKK’nın cürümleri karşısında üç maymunu oynayarak PKK’yı şirin ve haklı göstermek ve uluslararası ağa babalarına selam çakmak için bir bildiri yayımladı.

Bu toprakların değerlerine yaslanan üniversiteli öğrenciler olarak söyleyecek sözümüz var; işitin! 

Türkiye'de yeşeren umut fidanlarını kesmeye teşebbüs ediyorsunuz. Bunu görüyoruz ve karşınıza dimdik dikiliyoruz! Sizi çok iyi tanıyoruz! 

Tasmanız, hem bu coğrafyayı hem de dünyayı iki yüz senedir kan ve gözyaşı gölüne çevirenlerin elinde. 

İcazet almak için önünde el pençe divan durduğunuz, size gülümseyince mest olduğunuz kapitalist dünyanın entelektüel hiyerarşisinin üst kastlarının sahibi Batılı akademisyenlere şirin görünmek için kendi insanını aşağılayanlarsınız siz! 

Kemalist düzen sayesinde yuvalandığınız üniversitelerde yaklaşık bir asırdır bulunmanıza rağmen Anadolu irfanına bile bile yabancı ve hatta kasten düşman olanlarsınız siz! 

Ne zaman sürüngen sömürgecilerin foyası ortaya çıksa putlaştırdığınız Batılı kavramlarla onları aklamaya çalışan hokkabazlarsınız siz! 

Tüm İslam coğrafyasının paramparça olması için ırkçılık, kavmiyetçilik fikirlerini topraklarımıza taşıyan fitnecilersiniz siz! Kendi kendine oryantalistlik yapacak kadar feci boyutlara ulaşmış bir akıl tutulmasının sayıklamalarısınız siz! 

Şeytanın gönüllü hizmetkârlarısınız siz! 

Bugün sözde farklı fikirlerin sahibi akademisyen kılıklı sizlerin hangi endişe ve korku ile bir araya geldiğinizi biliyoruz. Köşeye sıkışmışlığın hırçınlığını timsah gözyaşlarıyla saklamaya çalışarak ortak bir ağız kullanmayı ve milletin değerlerine saldırmayı arsızca sürdürüyorsunuz. 

 

Coğrafyamız hayli zamandır uluslararası baronların taşeronu terör belası ile yüz yüze bulunmaktadır. PKK, DAEŞ, FETÖ gibi çıbanların milletin kanını oluk oluk akıtışına kimsenin daha fazla tahammülü kalmamışken ve bu taşeronların belleri bükülürken onları hayatta tutmak adına giriştiğiniz çaba gayrimeşruluğunuzu iyice ayan etmiştir. 

Yaptığınız açıklama asla ve kat'a kabul edilemez. Timsah gözyaşları dökseniz de, mızmızlansanız da, uzatılan ilk mikrofona kininizi kussanız da, ilk uçağa atlayıp bu milletin iradesini Batıya şikayete koşsanız da hem terör hem terör rantınız bu ülkede öyle veya böyle bitmek zorundadır ve nitekim bitecektir. 

Selâsı bile okunmayacak olan sizler için belli ki sahiplerinizin yuvasında çanlar çalıyor. Bu kavgada son çırpınışlarınız bunlar. Artık size tahammülümüz yok! 

Şımarıklığınızı, ukalalığınızı, kibrinizi, düşmanlığınızı, saygısızlığınızı daha fazla hoş görmeyeceğiz! 

Anadolu Öğrenci Birliği olarak diyoruz ki: Sizin gibilerin iyiye ve güzele dair genç dimağlara verebileceği hiçbir şey yoktur. Uluslararası güçlerin vekalet savaşını yürüten teröristlerin avukatlığına soyunan sizleri akademisyen diye karşımızda görmek istemiyoruz. Amfilerimizde hezeyanlarınızı ve çığırtkanlığınızı duymak istemiyoruz. 

Tüm terör örgütlerini ve her kılıktaki destekçilerini lanetliyoruz!

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ