Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ YENİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ YENİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

0
ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ YENİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

AÖB GAZİANTEP ŞUBESİ BU DÖNEM ÜNİVERSİTEYE BAŞLAYACAK OLAN ÖĞRENCİLERİ İLE PİKNİK YAPTI

 

Anadolu'nun birçok şehrinde ortaöğretimden başlayarak üniversite hayatı boyunca öğrencilerle birlikte olan Anadolu Öğrenci Birliği üniversite adaylarını yalnız bırakmadı. 

 

Her yaştan gencin hem İslami alandaki eğitimine hem de okul başarısına katkıda bulunmayı hedefleyen Öğrenci Birliği, Müslüman birlikteliğini ve işlerde istişareyi öne çıkarıyor. Birlik, öğrencilerin üniversite süreçlerini kolaylaştırmak ve bir mücadele alanı olarak bulundukları yerlerde çalışmalarına devam etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Bu sebeple yeni eğitim-öğretim yılında da temaslarını sürdürüyor. 

 

Bu vesile ile Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi bu sene üniversite sınavında başarılı olarak üniversiteye yerleşen 50 erkek öğrencinin katıldığı bir piknik düzenledi. 23 Ağustos Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı'nda yapılan pikniğe AÖB Gaziantep Şubesinden Cavit Karakaş, Ebuzer Nas, AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er ve öğrenciler katıldı.

 

Kız öğrencilere özel düenlenen bir diğer piknik ise 29 Ağustos Cuma günü gerçekleştirildi. Kız öğrenciler için hazırlanan piknik, Bülbülzade Vakfı Eğitim ve Hizmet Kompleksi avlusunda yapıldı. Programa Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar, kız öğrenciler sorumlusu Ayşe Kar, Bülbülzade Vakfı İmam Hatip Komisyonu Başkanı İbrahim Özmantar ve üniversiteye yerleşen 40 öğrenci katıldı.

 

Pikniklerde yapılan konuşmalara öğrencilerin akademik başarılarını yüksek tutması gerektiği vurgulanırken, bulundukları yerlerde yapacakları ıslah çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.