Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye Şubesi Öğrencileri İle İftarda Buluştu

Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye Şubesi Öğrencileri İle İftarda Buluştu

0
Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye Şubesi Öğrencileri İle İftarda Buluştu

Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye Şubesi Ortaöğretim Komisyonu İftarı Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği’nde gerçekleşti.

 

İftar programına Anadolu Öğrenci Birliği Osmaniye Şubesi Başkanı Kadir Dündar, ortaöğretim komisyon üyeleri ve ortaöğretim öğrencileri katıldı. Program iftar yemeği, akşam namazının ardından Kadir Dündar’ın konuşmasıyla devam etti.

İslam alemindeki sıkıntılar ve bunların çözümünde gençliğin rolüyle ilgili bir konuşma gerçekleştiren Kadir Dündar, sözlerine şöyle devam etti; “İslam alemi her geçen gün bir belde de daha zulüm yaşamaya devam ediyor. Burada rahatça iftarını yapan siz yaşlardaki Filistinli, Suriyeli kardeşleriniz bombalar altında, füzeler altında iftar açmaya çalışıyor. Kimse bu sıkıntıların kendinden uzak olduğunu düşünmesin, kendinin bu sıkıntılardan beri olduğunu zannetmesin. Gazzeli Muhammed’in sofrasına düşen füze, Osmaniyeli Talha’ın yüreğinde hissedilmiyorsa burada ciddi bir eksiklik var demektir. İslam dünyasında bitmek bilmeyen bu zulüm bizim ülkemizden hiç de uzak değildir. Her an bizde bu zulümlerle sınanabiliriz. Ama şimdiki sınavımız kardeşlerimize destek olmak, İslam dünyasının içerisinde bulunduğu zülumlere bir isyan bayrağı açmaktır. Bu sıkıntıları gidermenin yollarını aramaktır. Bu sıkıntıların çözümünde en büyük görev yine gençlerin üzerine düşüyor. Peki Müslüman Gençlik bu sorunlarla nasıl mücadele edcek? Müslüman Gençliğin bu sorunlarla baş edebilmesi için; Kur’an Bilinciyle, doğru bir sünnet anlayışıyla ve çağı iyi okumakla hareket etmesi gerekmektedir. Bu şekilde Allah rızası için davamızı yılmadan, rehavete kapılmadan muhafazakar değil devrimci bir üslup ve metodla sürdürmeye devam etmeliyiz.”

İftar Dündar’ın konuşmasının ardından öğrencilerin yemek sonrası muhabbetleri ile devam etti.