Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Mobil Ekipler Kurdu

Anadolu Öğrenci Birliği Mobil Ekipler Kurdu

0
Anadolu Öğrenci Birliği Mobil Ekipler Kurdu

Anadolu Öğrenci Birliği Van ve Erciş’te meydana gelen depremde muhtaç duruma düşen kardeşlermize yardım için gece gündüz çalışıyor

Anadolu Platformu bünyesinde faaliyet gösteren Anadolu Öğrenci Birliği depremzedelere yardımda sınır tanımıyor. Gece gündüz çalışmalar yaparak kardeşlerimizin yaralarını hafifletme gayretleri içinde olan Birlik kampanyalar organize ederek yardımların toplanması ve dağıtılmasında büyük emek sarf ediyor. Anadolu Platformu’nun Van ve Erciş’te kurduğu Yardım Koordinasyon merkezleri ile eşgüdümlü çalışan Anadolu Öğrenci Birliği belirlenen öncelikli ihtiyaçları temin etmek için çalmadık kapı bırakmıyor.

Anadolu Öğrenci Birliği deprem yardımlarını organize etmek için mobil ekipler kurdu. 5 kişiden oluşan ekipler yardım malzemelerini paketleme ve toplamada sıkıntı çeken kurum ve kuruluşların yardımına koşuyor. Tamamı öğrencilerden oluşan Anadolu Öğrenci Birliği üyeleri gündüz okula giderken akşamları yardım malzemelerini paketliyor. Her gün 19:00 dan gece 01:00 a kadar yardım paketleme işlerini büyük özveri ile yürütüyor.

Bir yandan Anadolu Platformunun organize ettiği yardım toplama ve nakliye faaliyetlerini yürütürken diğer yandan “Mobil Ekipler”le İstanbul genelinde diğer kurum ve kuruluşların yardımına yetişmesi büyük takdir topladı. Şu ana kadar 14 ekip kuran öğrenciler ihtiyaca binaen yeni “mobil ekip”ler kurmaya devam ediyor.