Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi ve Konya Ekim Derneği Öğrencileri Adana Ülfet Derneği’ni Ziyaret Etti‏‏

Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi ve Konya Ekim Derneği Öğrencileri Adana Ülfet Derneği’ni Ziyaret Etti‏‏

0
Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi ve Konya Ekim Derneği Öğrencileri Adana Ülfet Derneği’ni Ziyaret Etti‏‏

Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi ve Konya Ekim Derneği mensubu bir grup öğrenci Adana Ülfet Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi’ni ziyaret etti.

 

Konya Selçuk ve Necmettin Erbakan Üniversitelerinde öğrenim gören Anadolu Öğrenci Birliği Konya Şubesi ve Konya Ekim Derneği temsilcisi bir grup üniversite öğrencisi 3 günlük bir tanışma ve kaynaşma programı çerçevesinde Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği ve Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi’ne ziyarette bulundu.

 

Akşam saatlerinde Adana Gar’ında misafir kardeşlerine yol yorgunluğunu unutturacak derecede samimi ve içten bir karşılama sunan Ülfet Derneği genç gönüllüleri ilk gün boyunca geç saatlere kadar muhabbette bulunup birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı buldular. İkinci günün sabahında misafirperverliklerini bir kez daha ortaya koyan üniversite öğrencilerinin heyecanla ve özenerek hazırlamış oldukları zengin kahvaltı ve sonrasında yapılan çay keyfiyle muhabbetler daha da pekişti, kalpler daha da kaynaştı…

 

Beraberce kılınan Cuma Namazının ardından şehrin görülmeye değer yerlerine gezi programları düzenlendi. Fedakârca misafir kardeşlerine mihmandarlık yapan üniversite öğrencilerinin kardeşlerini daha fazla memnun etme çaba ve istekleri gözlerinden okunuyordu. Akşamın ileri saatlerinde kalabalık bir grupla Seyhan Nehri kıyısında serin havada içilen salep faslı ise oldukça güzel ve akıllarda renkli hatıralar bırakacak şekilde geçti. Son gün Konya’daki çalışmalarından bahsetmek üzere Radyo Barış’ta canlı yayın konuğu olan temsilciler, kendilerini Adanalılara biraz daha etkin tanıtma fırsatını yakaladılar. Dernek merkezinde yapılan toplantının ardından beraberce yenen akşam yemeğiyle gün noktalandı ve misafirler memleketlerine doğru uğurlandı.

 

Zihinlerde unutulmayacak izler bırakan bu ziyaretten oldukça memnun olarak Adana’dan ayrıldıklarını belirten Konyalı öğrenciler, en kısa zamanda bir iade-i ziyaret beklediklerini, bu tür gidiş gelişlerin faydalarının çok daha fazla olduğunun farkına vardıklarını ve iletişimlerinin aratarak devam etmesi temennisinde bulunarak ziyaret boyunca kendileriyle ilgilenen üniversiteli arkadaşlarına teşekkür ettiler.