Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Kampı Gerçekleşti

Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Kampı Gerçekleşti

0
Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Kampı Gerçekleşti

Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Kampı, Yakındoğu Üniversitesi kampüs alanında gerçekleşti.

Yakındoğu Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi öğrencilerinin katılımı ile Anadolu Öğrenci Birliği’nin Kampı 11-13 Mart tarihlerinde Yakındoğu Üniversitesinde kampüs alanında gerçekleşti.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Anadolu Öğrenci Birliği tanıtım filmi ile başladı. Ardından Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Sorumlusu Fadıl Şanverdi, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel ve Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir açılış konuşması yaptı.

Kamp programının ikinci gününde, sabah panel gerçekleşti. Moderatörlüğünü Ömer Büker’in yaptığı panelde Hanifi Tosun “Aidiyet ve Diğergamlık”, Suat Arıkan “Çalışma Esaslarımız”, Abdulvahit Yücel “Mesele Yolda Olmaktır”, Kamer Çamurluoğlu “Kulluk ve Sorumluluk Bilinci” başlıklı sunumlarını yaptılar.

Öğleden sonra atölye çalışmalarına geçildi. Atölye çalışmalarında “Eğitim, Teşkilatlanma, İnsan Tasavvurumuz ve Çalışma Alanlarımız” konuşuldu.

Kampın akşamki bölümünde “Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Buluşması-Kardeşlik Gecesi” coşkulu bir katılımla gerçekleşti.

Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Salon 4’te tertiplenen gecede Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tanıtım filminin ardından, programın açılış konuşmasını Anadolu Öğrenci Birliği Kıbrıs Sorumlusu Fadıl Şanverdi yaptı. Ardından Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir selamlama konuşması yaptı.

Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan’ın “Kardeşlik Çağrısı” sunumuyla devam eden gecede, sanat camiasının tanınan simalarından Ömer Karaoğlu ezgileriyle salonu büyüledi.

Her kesimden gelen öğrencilerin birlik, beraberlik ve uyum içerisinde programa eşlik etmeleri geceye damgasını vurdu. Farklı coğrafyalardan insanlar Kıbrıs’tan dünyaya adeta birlik, beraberlik ve barış mesajı verdi.

Kamp programının son günü, Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Öğrenci Birliği yöneticileri ve Kıbrıs’ta faaliyetlerine başlayan Anadolu Öğrenci Birliği Düşünce Akademisi temsilcilerinin katılımı ile istişare toplantısı gerçekleşti.

İstişare toplantısının ardından Kıbrıs gezisi gerçekleşti.

Kamp programının sonunda Anadolu Öğrenci Birliği Yöneticileri, Kıbrıs Anadolu Öğrenci Birliği Düşünce Akademisi ekibine kampın ve “Kardeşlik Gecesi” organizasyonunda verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.