Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Karadeniz'i Gezdi

Anadolu Öğrenci Birliği Karadeniz'i Gezdi

0
Anadolu Öğrenci Birliği Karadeniz'i Gezdi

Anadolu Öğrenci Birliği Karadeniz bölgesi bu hafta sonu Karadeniz gezisi düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Bayburt üyelerinin düzenlemiş olduğu geziye Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nden ve Gümüşhane Üniversitesi’nden öğrenciler katıldı.

Geziye ilk olarak Samsun ilinden başlanıldı, gezi esnasında öğrencilerin mutluluğu ise gözlerden kaçacak gibi değildi. Samsun’un sıcağından bunalan öğrencilerin dayanamayıp kendilerini denizin serinliğine bıraktılar. Samsun’da gezilmesi ve görülmesi gereken tüm yerler gezildikten sonra Ordu iline geçildi aynı şekilde Ordu’da gezilmesi gereken yerler gezildikten sonra Giresun’a geçildi. Giresun’da yenilen yemekten sonra gezi son buldu.

Gezi dönüşü Serkan Karaaslan öğrencilere, gezi ile alakalı ve AÖB ile alakalı duygu ve düşüncelerini merak ettiğini sorması sonucunda: öğrenciler, geziyi düzenleyen AÖB’ye ve gezide emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerini ilettiler ayrıca AÖB kimliği altında bu tarz organizasyonlara katılmak bizleri hem onurlandırdı ve gururlandırdı dediler.

Serkan Karaaslan AÖB’nin misyonu ve vizyonu hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra bu geziyi düzenlememizdeki amaç; bu bölgedeki öğrenci kardeşlerimizin birbirleri ile kaynaşması ve sorumlu olduğu sorumluluklarını daha iyi bir şekilde nasıl ve ne şekilde yerine getirebiliriz konusunda fikir teatilerinde bulunmalarını sağlamak için böyle bir gezi tertiplediklerini dile getirdi ve buna benzer organizasyonların  bundan sonra da devam edeceğini söyledikten sonra, AÖB’nin şu özlem içerisinde olduğunu söyledi:

Anadolu Öğrenci Birliği; bireyin kendini ve çevresini, yaşadığı ili, yaşadığı bölgeyi ve ülkesini daha da öteye giderek Dünyayı, Allahu Teala’nın istediği gibi şekillendirebilecek gençleri yetiştirebilmenin aşkı ve özlemi içerisinde olduğunu dile getirdikten sonra gezi son buldu.