Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Kadı Dağı Doğa Kampı Başladı…

Anadolu Öğrenci Birliği Kadı Dağı Doğa Kampı Başladı…

0
Anadolu Öğrenci Birliği Kadı Dağı Doğa Kampı Başladı…

Anadolu Öğrenci Birliğinin (AÖB) 7 Ağustos tarihlerinde başlayan Kastamonu’nun Kadı Dağı doğa kampı devam ediyor. Beş gün sürecek Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Doğa Kampına Türkiye’nin farklı illerinden 350 ortaöğretim öğrencisi katılıyor.

Anadolu Öğrenci Birliğinin (AÖB) 7 Ağustos tarihlerinde başlayan Kastamonu'nun Kadı Dağı doğa kampı devam ediyor.  Beş gün sürecek Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Doğa Kampına Türkiye'nin farklı illerinden 350 ortaöğretim öğrencisi katılıyor.

Kastamonu'nun Kadı Dağı’nda gerçekleştirilen kampta çeşitli sportif ve eğitsel etkinlikler ile birlikte rehberler eşliğinde doğa ve şehir gezileri düzenlenecek. Geziler kapsamında Kastamonu’nun kültürel ve tarihi yapısı hakkında öğrencilere bilgiler verilecek.

Ayrıca öğrenci ve eğitimciler tarafından seminerler, panel ve hasbihaller yapılacak.

Kampın ilk gününde Anadolu Eğitim ve Davet Gönüllüleri Platformu Genel Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar ve Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Abdulvahit Yücel kampı ziyaret etti.

Turgay Aldemir, “Gençlerin Gelecekteki Misyonu” üst başlıklı sunumunda, geldiğimiz süreçte gençlerin ahlaki erdemlerle kuşanmalarının gerekliliğini vurguladı. Hiçbir iddiası ve ideali olmayan gençler değil idealleri için mücadele eden nesiller olunması gerektiğini söyledi. Aldemir, Coğrafyalarımızın geniş olması bizleri ayrıştıran unsurlar değil birlik ve beraberliğimizi güçlendiren faktörler olmalıdır. Doğusu-batısı, güneyi -kuzeyi ile kardeşlik bağını kuvvetlendirmeliyiz. Ayrıca gençlik teşkilatının öneminden bahsederek sunumunu tamamladı.

Gazi Kılıçparlar ve Abdulvahit Yücel de Eğitimin önemi, Gençlerin toplumdaki yerleri ve sorumlulukları ile Anadolu Öğrenci Birliği yapılanması hakkında gençleri bilgilendirdiler.

Gün içerisinde öğrenciler okuma ve hasbihal programlarının yanında, faaliyetin türüne göre gruplandırılarak Bakanlığın uzman eğitimcileri rehberliğinde sportif ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirildi. Paintball, okçuluk, tırmanma duvarı, oryantiring, güreş etkinlikleri gerçekleştirildi.

Kamp süresince okuma saatlerinde tüm öğrenciler, Turgay ALDEMİR’in ‘Zamanın Ruhu’ kitabını okuyup son gün değerlendirme yapacaklar. 

,