Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Eskimez Eskiler ile Buluşmaları–3

Anadolu Öğrenci Birliği Eskimez Eskiler ile Buluşmaları–3

0
Anadolu Öğrenci Birliği Eskimez Eskiler ile Buluşmaları–3

‘Eskimez Eskiler ile Buluşmalar’ da bu haftaki konuklarımız siyasetçi-STK yöneticisi İTÜ mezunu Ahmet Turan KOÇER ve İstanbul Üniversitesi mezunlarından ve şuan ticaretle uğraşan Mehmet Hanifi YILMAZ

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Bölgesi’nin düzenlemeye başladığı ve Anadolu Öğrenci Birliği üyesi üniversiteli öğrenciler ile daha önce üniversite çalışmalarında aktif olarak görev almış kişilerin buluştuğu ‘Eskimez Eskiler ile Buluşmalar’ da bu haftaki konuklarımız Siyasetçi-STK yöneticisi, İTÜ mezunu Ahmet Turan KOÇER ve  İstanbul Üniversitesi mezunlarından ve şuan ticaretle uğraşan Mehmet Hanifi YILMAZ’dı.

Yemekten sonra başlayan toplantıda AÖB İstanbul İl Koordinatörü Emrah ATİLA, ilk sözü alarak. “Eğer burada şuan bizler varsak ve bir irade beyanıyla birşeyler yapıyorsak bunun siz değerli büyüklerimizin bizden önce yaptıklarına borculuyuz ve şunu iyi biliyoruz ki biz sizlerin mirasını taşıyan yeni bir kuşağız.” dedi.

Daha sonra Ahmet Turan KOÇER ve Mehmet Hanifi YILMAZ kendilerini tanıttılar, mesele üniversite yıllarına gelince iki ağabeyimizde heycanlı ve heycan verici bir şekilde üniversite yıllarında özgün tarzlarını, okuma serüvenlerini anlattılar.

Üniversite yıllarındaki okuma ve pratik serüvenlerine de bir öz eleştiri getiren ağabeyler aslında bazı şeyleri eksik bıraktığımızı daha sonra anladık dediler. Konuşmanın bu anında sözü alan Mehmet Hanifi YILMAZ o eksikliği gidermek için bir seneye yakın İmam Gazali okuduğunu belirtti.

Ahmet Turan KOÇER bir süre sonra öğrencilerin neler yaptıklarına dair sorular sordu. Gençlik hareketlerinin önemini vurgulayan KOÇER, kendisinin de bir gençlik hareketi nasıl olmalı? Konulu bir çalışması olduğundan bahsetti.

Toplantı ağabeylerin pişman olacağınız birşeyi yapmayın ve gençlik yıllarınızı böyle yapılarda geçirmenin kadrini bilin, tavsiyeleriyle sonlandı.

Eskimez Eskiler ile Buluşmalar AÖB İstanbul Binasında devam edecek…