Anadolu Öğrenci Birliği Eskimez Eskiler ile Buluşmaları–2

0
123

‘Eskimez Eskiler ile Buluşmalar’ da bu haftaki konuk edebi bir kişiliğe de sahip İSKİ Su İnşaat Daire Başkanı Yusuf Tosun.

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Bölgesi’nin düzenlemeye başladığı ve Anadolu Öğrenci Birliği üyesi üniversiteli öğrenciler ile daha önce üniversite çalışmalarında aktif olarak görev almış kişilerin buluştuğu ‘Eskimez Eskiler ile Buluşmalar’ da bu haftaki konuk edebi bir kişiliğe de sahip İSKİ Su İnşaat Daire Başkanı Yusuf Tosun’du.

Öğrencilerle tanıştıktan sonra, kendi yazdığı Kayıp Kuşa Mektuplar adlı kitap hakkında sorulara cevap veren Yusuf Tosun. 1990’lı yıllardaki üniversite çalışmalarından özellikle okuma serüvenlerinden bahsetti.

Çok fazla doğru kitap okuduklarını belirten Yusuf Tosun, bir öz eleştiri yapıp metodu kastederek ‘ ama doğru okuyamadık ve bilginin yükü altında ezildik’ dedi.

Ayrıca 28 Şubat sürecini ve sonrasını da değerlendiren Yusuf Tosun, bunlar birer sınav önemli olan ayakta kalmak, kaybolanlar var evet ama kaybolanlar yapısal olarak kayboldu yoksa bireysel olarak bulundukları ortamlarda hep varlar ve var olacaklar, dedi.

Yusuf Tosun’un önemle altını çizdiği noktaysa gençlerin yapısal olarak hareket etmeleri, bunu sağlarlarsa çok başarılı, sağlamazlarsa başarısız değil ama az başarılı olurlar, diyerek sözlerini tamamladı.

Eskimez Eskiler ile Buluşmalar AÖB İstanbul Binasında devam edecek…