Anadolu Öğrenci Birliği Diyanet’in Gençlik Çalıştayı’na Katıldı

0
167

Anadolu Öğrenci Birliği Başkan Yardımcısı M.Fatih Eren, 15 Kasım Perşembe günü Diyanet İşleri Başkanlığı Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Başkanlığı’nın organize ettiği Gençlik Çalıştayı’na katıldı.

Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen ve Türkiye’de faaliyet gösteren bir kısım gençlik kuruluşlarının katılım sağladığı çalıştayın açılış konuşmasını Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş gerçekleştirdi.

Erbaş, “Kılık kıyafeti ne olursa olsun bu ülkenin tüm gençleri bizim gençlerimizdir ve hepsine ulaşmalıyız” çağrısında bulundu. Akabinde Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı’nın moderatörlüğünü yaptığı, “Gençlik Çalışmalarında Mevcut Durum” başlıklı oturuma geçildi.

Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’ın “Gençlik Çalışmalarında Yöntem, Dil ve Metodoloji” başlığını taşıyan oturumda gençlik çalışmalarında kullanılan dilin ve yöntemlerin artı ve eksi yanları değerlendirildi.

Son olarak “Birlikte Neler Yapabiliriz?” oturumuna geçildi. Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Başkanı Mustafa Bülbül, sivil toplum kuruluşları ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yerelde ve ulusal düzeyde yapabileceği iş birliği modellerini değerlendirdi. Çalıştay, toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.