Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Anadolu Öğrenci Birliği Bursa Bölge Kampı Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Bursa Bölge Kampı Yapıldı

0
Anadolu Öğrenci Birliği Bursa Bölge Kampı Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği 2. ve 3. bölge öğrenci kampı Bursa’da Gold Otel’de yapıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği 2. ve 3. bölge öğrenci kampı Bursa’da 04-05-06 Şubat tarihlerinde Gold Otel’de gerçekleştirildi. Kampa; Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Düzce, Kocaeli, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerinden 170 öğrenci katıldı.

Çok sayıda davetlinin yer aldığı programa Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Yetkilileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileri de iştirak ettiler.

Selamlama konuşmalarını Anadolu Platformu 3. Bölge Temsilcisi Burhanettin Ayanoğlu ve AÖB 3. Bölge Temsilcisi Rüstem Budak ile Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından Ömer Atalan’ın başkanlığını yaptığı oturuma geçildi. Oturumda; “İslami Anlayışın Vasıfları” konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Ahmet Olcay, “Modern Çağ İdeolojileri Karşısında İslami Anlayış” konusunu ise Düzce Üniversitesi’nden Hubeyb Ünal sundu.

“Gelenek” konusunun ele alındığı oturumu Büşra Sümeyye Şenyurt yönetti. Oturumda; “İhvan Geleneği ve Çıkarımlar” konusunu Uludağ Üniversitesi’nden Meysara Yıldırım, “Türkiye’de İslami Hareket – Akımlar-Kişiler-Cemaatler” konusunu Sakarya Üniversitesi’nden Tuğçe Köken,  “İslami Hareketin Evrensel Simaları (Aliya-Ali Şeriati-Malcolm X)” konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Kübra Baş sundu.

Öğrenci kampı, münazara ile devam etti. Münazara konusu olarak “Türkiye Avrupa Birliği’ne Girmeli mi? Girmemeli mi?” konusu ele alındı. Asya ve Avrupa gruplarının münazarası canlı ve renkli tartışmalara sahne oldu.

Oturum başkanlığını Şeyma EKker’in yaptığı panelde; “Tarihte İslami Anlayış (Hz Nuh, Hz Hud, Hz. İbrahim, Hz. Musa ve Hz. İsa Örnekliğinde İslami Anlayış)” konusunu Karabük Üniversitesi’nden Büşra Bayram, “Bireyden Topluma İyilik Hareketi Olarak İslami Anlayış” konusunu Kocaeli Üniversitesi’nden Zeynel Furkan Göğüş,  “İslami Anlayışın Hayat Damarları (İlim, Sanat, Edebiyat)” konusunu Sakarya Üniversitesi’nden İbrahim Meral sundu.

Cumartesi oturumlarının ardından AÖB 3.Bölge Temsilcisi Rüstem Budak ve AÖB Bursa Temsilcisi Bayram Dağlı’nın moderatörlüğünde öğrencilerle hasbihal yapıldı.

Pazar günü sabah namazında erkek öğrencilerin katılımlarıyla Ulucamii’nde namaz kılındı.

“Gelecek” üst başlıklı oturumu Ercan Karapınar yönetti. “Yeni Türkiye’nin Kurucu İradesi; İslami Anlayış” konusunu Uludağ Üniversitesi’nden Enes Ali Taşçı, “Emperyalizme Karşı Duruşumuz; Küresel Devrimcilik” konusunu Yalova Üniversitesi’nden Muharrem Temel, “Yeni Dönemde Üniversitelerde İslami Anlayış” konusunu Sakarya Üniversitesi’nden Muhammed Salih Güler sundu.

Kamp, Nurettin Kayan’ın sunduğu “Zamanın Ruhu: İslami Hareket” konulu konferans ile devam etti.

Programa teşrif eden Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir öğrenciler ile hasbihal etti. Yıldırım ilçe kaymakamı Mehmet Aydın da öğrencilerle tavsiyelerini paylaştı.

Program, Pazar günü öğleden sonra Bursa gezisiyle devam etti.

Bursa’nın tarihi değerleri Ulucami, Yeşil Cami ve Emir Sultan Camii gezisinin ardından program sona erdi.