Anadolu Öğrenci Birliği 4. Bölge Kampı Yapıldı

0
237

Anadolu Öğrenci Birliği 4. Bölge Kampı, “Umut ve Kaygı Arasında Gelecek” teması ile Malatya’da gerçekleşti.

Anadolu Öğrenci Birliği, “Umut ve Kaygı Arasında Gelecek” temalı 4. Bölge Kampını 20 üniversiteden 400 öğrencinin katılımı ile Malatya'da gerçekleştirdi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan kampın açılış ve selamlama konuşmalarını AÖB  Malatya İl Danışmanı Musap Canbay, AÖB Trabzon İl Danışmanı Ali Kaya, AÖB Van İl Danışmanı Sunullah Ercek ve AÖB Genel Başkanı Abdulvahid Yücel  gerçekleştirdi. Abdulvahid Yücel, kampın hayırlara vesile olmasını temenni ederken; “Davasında kararlı ve ümmet kaygısı olan bir gençlikte umut daima vardır. Ne mutlu bu ümmetin umudu olabilen gençlere” diyerek açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.

Kampın ilk günü gerçekleşen “Toplumsal Sorunlarımızın Eğitim İle Olan İlişkisi” üst başlıklı oturumun moderatörlüğünü Muş Alparslan Üniversitesi’nden Ümmügülsüm Topuz yaptı. Birinci oturum içerisinde "Medeni Toplumların Oluşumunda Eğitimin Rolü" konusu Arş. Göv. Mirpenç Akşit, "Metodolojik Yoksunluk" konusu Prof.Dr.Ekrem Atalan ve "Eğitimde Yeni Bir Anlam Arayışı" konusu Yrd.Doç.Dr.Ahmet Yayla'nın sunumlarıyla ele alındı.

“21.yüzyılın Güven Problemi” üst başlıklı ikinci oturum Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Esma Peker moderatörlüğünde yapıldı. İkinci oturumda "Bireyin Güven Problemi" konusu Yrd.Doç.Dr. Ahmet Ayhan Koyuncu, "Toplumsal Kutuplaşma, Türkiye'de Sİyasal Güven" konusu Prof.Dr. İbrahim Türkmen ve "Devletlerin Güven Problemi" konusu da Suat Arıkan'ın sunumlarıyla gerçekleştirildi.

Kampın birinci gününde AÖB Genel Başkanı Abdulvahid Yücel, “15 Temmuz Ruhu” üst başlıklı bir hasbihal gerçekleştirdi. Yücel, hasbihal sonrası öğrencilerden gelen soruları yanıtladı.

Kampın ikinci gününde gerçekleşen üçüncü oturum Atatürk Üniversitesi’nden Mehmet Gücer moderatörlüğünde “Coğrafyanın Şiddet Sorunu” başlığı ile yapıldı. Oturum içerisinde "Şiddet Dışı Direniş" konusu Doç.Dr. Gökhan Tuncel, "İdeal Toplum Arayışındaki Yöntem Sorunları" konusu Yrd.Doç.Dr. Hüseyin Polat ve "İslam Coğrafyasının Şiddet Sorunsalı" konusu Doç.Dr. Abdurrahman Ateş tarafından anlatıldı.

Kampın ikinci gününde Avukat Özcan Çetin, gençlerle beraber “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” hakkında bir hasbihal gerçekleştirdi.

Anadolu Öğrenci Birliği 4. Bölge Kampı, İnönü Üniversitesi’nde Enes Katıksız'ın okumuş olduğu “Anadolu Öğrenci Birliği 4. Bölge Sonuç Bildirgesi” ile son buldu.