Ana Sayfa Manşet Haberi Anadolu Kültür Merkezleri Hizmete Açılıyor

Anadolu Kültür Merkezleri Hizmete Açılıyor

0
Anadolu Kültür Merkezleri Hizmete Açılıyor

Bülbülzade Vakfı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Gaziantep Üniversitesi’nin iş birliği ile Kuzey Suriye’de inşa edilen Anadolu Kültür Merkezleri, Azez, Afrin ve Cerablus kentlerinde hizmete girdi.

Suriye’deki savaşın yıkıcı etkilerini eğitim ve kültür çalışmalarıyla gidermek amacıyla hizmete açılan Anadolu Kültür Merkezleri’nde; dil kursları, müzik kursları, medya ve iletişim kursları, meslek edindirme kursları, alan seminerleri, yazarlık atölyeleri, radyo ve gazete çalışmalarıyla bölgede yaşayan her yaştan insana hizmet veriliyor.

Anadolu Kültür Merkezleri’nin bir misyonu da adeta bir Sivil İletişim Merkezi haline gelerek yerli halkın eğitim ve kültürünü zenginleştirmeyi ve geliştirmeyi amaçlamasıdır. Bu amaç doğrultusunda düzenlenen Medya ve İletişim kursları ile Kültür Merkezlerinin bir Medya Enstitüsü haline gelmesi hedefleniyor.

Bölge insanın kadim geçmişimizden güç alarak farklılıklara saygı gösterip ortak geleceğimizi birlikte şekillendirme misyonuna hizmet eden Anadolu Kültür Merkezleri’nde din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin verilen eğitimlerle farkındalık oluşturuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.