Anadolu Köyü Kuruyoruz

0
280

Tarihin en büyük felaketlerinden birisini yaşayan Pakistan’da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yaşanan sel afetinde binlerce kişi hayatını kaybederken yüz binlerce ev sular altında kaldı.

Tarihin en büyük felaketlerinden birisini yaşayan Pakistan’da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Yaşanan sel afetinde binlerce kişi hayatını kaybederken yüz binlerce ev sular altında kaldı. Tarım alanları sel suları ile kullanılamaz hale gelirken binlerce hayvan telef oldu. Bütün ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayanan Pakistan bu selin etkilerini uzun yıllar yaşayacak gibi görünüyor.

Pakistan’da yaraları sarmak için ilk günden itibaren yoğun çalışmalar yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, sel sularının çekilmeye başladığı bölgelerde kalıcı sosyal yardım projelerini hayata geçirmeye başladı. Anadolu Platformunu ile birlikte yürütülen proje kapasmında, ilk etapta 3 farklı bölgede inşa edilecek 100 konutun temelleri attıldı. Yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacak olan konutlar, tam eşyalı olarak ailelere teslim edilecek.

Her bir evi 5500 dolar maliyetle inşa edeceklerini belirten İHH Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıkurt 60 metrekare olarak planlanan evlerin iki oda, bir mutfak, banyo ve tuvaletten oluşacağını kaydetti. Konutların afet bölgelerinin tamamında yapılacağını söyleyen Sarıkurt, evlerin tam eşyalı olarak ailelere teslim edeceğinin altını çizdi.

Zaman kışın soğuk yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde kardeşliğin sıcaklığını hissettirme zamanı…
Bu çalışmaya imkanlarınız ölçüsünde Katıkda Bulunmak için lütfen Anadolu Platformu’na Müracaat Ediniz.

0(212) 534 13 78