Anadolu Buluşmaları IV. Gün Oturumları

0
149

“Yüzyıllık Muhasebe ve Yeniden İnşa” temasıyla Ankara Kızıcahamam’da gerçekleştirilen Anadolu Buluşmaları IV. Gün Oturumları ile devam edildi. Yedinci oturumda İslamcılığın Serüveni başlığı adı altında gerçekleşti.

Yrd. Doç. Dr. Mahsum Aytepe “Doğuşundan Günümüze İslamcılık” başlığı altında İslamcılığın geçirdiği değişim ve İslami Hareketlerin yapısını anlattı.

Abdülvahit Yücel ise “Kuşak Değişimi ve Yeni İslami Hareket” başlığı altında son dönemdeki İslami hareketin sahip olması gereken vizyona dair bilgiler verdi.

Programın sekizinci ve son oturumu "Yeni Dönem, Yeni İnşa, Yeni İslami Hareket" başlığı altında yapıldı. Moderatörlüğü Kazım Kayan tarafından yapılan oturumda;

İslami Hareketin Geleceğinde Kadın başlığı ile Ayşe Kar; İslami Hareketlerin kadın faktörünün geçmişine ve geleceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

İslami Hareketin Geleceğinde Dil Sorunu başlığı ile Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ulukütük; İslami Hareketin geleceğinde dil sorununu ele aldı.

İslami Hareket, Yeni Dönem ve Sosyal Medya başlığı ile oturumda son sözü alan Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin Babacan ise gençlerle yetişkinlerin iletişim farklılıklarından ve sosyal medyanın gençler üzerinde bıraktığı etkilerden söz etti.

Oturum soru cevap kısmının ardından sona erdi.

GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ…