Anadolu Buluşmaları 13’de Geri Sayım Başladı

0
760

Anadolu Platformu’nun “İslam Dünyası: Birliktelik Modeli&Gelecek Perspektifi” üst başlığıyla düzenleyeceği Anadolu Buluşmaları’nın 13.’sü 05-10 Ağustos tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılacak.

Anadolu Platformu’nun geleneksel hale getirdiği Anadolu Buluşmaları’nın 13.’sü bu yıl “İslam Dünyası: Birliktelik Modeli&Gelecek Perspektifi” üst başlığıyla Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek. 05-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak sempozyuma yurt içi ve yurt dışından çok sayıda davetlinin katılması bekleniyor.

Türkiye’den ve farklı ülkelerden alanında uzman çok sayıda eğitimci, yazar, araştırmacı, akademisyen, kanaat ve hareket önderinin tebliğ sunacağı sempozyumda;

İslam dünyasının durumu, varlığı, coğrafi alanı, tarihsel geçmişi, İslam dünyasının nasıl bir dünya olduğu, İslam dünyasının zayıflıkları, imkânları ve potansiyelleri, İslam dünyası için işbirliği modellerinin ne olduğu, işbirliği tecrübeleri ve önerileri, İslam dünyasının gelecekte nasıl bir rol oynayacağı, neleri yapması ve önceliklerinin neler olması gerektiği gibi konular tartışılıp konuşulacak.

Sempozyum, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in “İslam Dünyası: Birliktelik Modeli&Gelecek Perspektifi” başlıklı açılış semineri ve selamlama konuşmalarıyla başlayacak. Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılacak oturumlardan sonra 10 Ağustos Cuma günü sonuç bildirisinin okunmasıyla program sona erecek.

Sempozyumda Turgay Aldemir, Zekeriya Şengöz, Mehmet Görmez, Azmi Özcan, Ramazan Kayan, Zekeriya Kurşun, Mustafa Özel, Ahmet Turan Koçer, Berdal Aral, Mehmet Barca, Yasin Aktay ve daha birçok isim yer alacak.

Anadolu Platformu’na bağlı olarak Anadolu’da faaliyet gösteren vakıf ve derneklerden çok sayıda misafirin katılacağı programda toplantılar, müzakereler, atölye çalışmaları ve hasbihaller de gerçekleştirilecek.

Program akışı hakkında bilgi edinmek için tıklayınız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz