Alimler Çalıştayı Değerlendirildi

0
166

Ülfet Derneği, geçtiğimiz ay Gaziantep’te yapılan Alimler Çalıştayı’nı değerlendirme programı düzenledi.

Anadolu Platformu, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gaziantep Üniversitesi’nin 29-30 Nisan tarihlerinde Gaziantep’te ortak düzenlediği “Toplumsal Sorunların Çözümünde Alimlerin Sorumluluğu Çalıştayı” değerlendirildi.

Değerlendirme programı, çalıştay katılımcısı eğitimci Abdullah Çiçek’in sunumuyla yapıldı. Değerlendirme programı, aralarında Ülfet Der YK Başkanı Gazi Kılıçparlar’ın da olduğu yoğun bir katılımcı kitlesiyle Ülfet Der Merve Algan Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Eğitimci Halit Kolan’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, çalıştaya Ülfet Derneği’ni temsilen katılan iki isimden biri olan eğitimci Abdullah Çiçek’in yaptığı sunumla devam etti.

Çalıştay esnasında aldığı notlardan derlediği genel izlenimlerini dinleyicilerle paylaşan Çiçek, çalıştaydaki ortamdan oldukça etkilendiğini ve organizasyonda katkısı bulunanlara teşekkür ettiğini belirtti. 

Medreselerin önemine ve âlimlerin günümüzdeki toplumsal karşılıklarının değişim ve gelişim göstermesi gerektiğinin altını çizen Abdullah Çiçek, verdiği örneklerle dikkat çekti.