Ana Sayfa Kategoriler Haberler Aldemir: Vakıflar Vicdanlı İnsanların Buluşma Yeridir!

Aldemir: Vakıflar Vicdanlı İnsanların Buluşma Yeridir!

0
Aldemir: Vakıflar Vicdanlı İnsanların Buluşma Yeridir!

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nda “Günümüzde Vakıflar ve Vakıf İnsanları” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı’nın düzenlediği “Cuma Buluşmaları” programında “Günümüzde Vakıflar ve Vakıf İnsanları” başlıklı bir konuşma yaptı. 21 Aralık 2018 Cuma akşamı Vakfın İstanbul’da bulunan Genel Merkez’inde konuşan Aldemir, vakıfların vicdanlı insanların buluşma yeri olduğuna dikkat çekti.

Aldemir, Batı uygarlığı ile İslam uygarlığı arasındaki vakıf anlayışının farklı olduğuna değindi, bu konuda İslam uygarlığının ortaya koyduğu en temel farklılığın; zayıf olanın, engelli olanın, mağdurun, diğerinin ihtiyaçlarını, sorunlarını giderip, onu sorunların baskısından kurtararak özgürleştirmek olduğunu söyledi.

“Bugün, vakıf kültürünün Emeviler’den, Abbasiler’den, Selçuklular’dan, Osmanlılar’dan günümüze büyüyerek geldiğine tanıklık etmekteyiz” diyen Aldemir, “Bugün dahi bağışlanan, ortaya konulan vakıfların insanlığa umut aşıladığı, adeta darlıklarını giderdiği ortadadır” şeklinde konuştu.

Konuşması boyunca önemli konulara işaret eden Aldemir’in sunumunun tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.