Aldemir TRT Kurdi’ye Değerlendirmelerde Bulundu

0
534

26Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir TRT Kurdi’de yayınlanan Gündem Özel programına katılarak gündeme ve Afrin meselesine dair değerlendirmelerde bulundu.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir 26 Mart 2018 Pazartesi günü akşam saat 22.30’da gazeteci Kemal Öztürk ile birlikte TRT Kurdi’nin canlı yayın konuğu oldu.

Vahdettin İnce’nin hazırlayıp sunduğu Gündem Özel (Rojev Taybet) programına katılan Aldemir, Türkiye ve dünya gündemindeki konulara değindi.

Başkan Aldemir programda Anadolu Platformu’nun Suriyeli muhacirlere yönelik yardım ve eğitim  faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Özellikle muhacirlerin ana dillerinde eğitim almaları için tercüme eserler yayımladıklarını dile getirdi.

Aldemir, Anadolu Platformu’nun başından beri Suriyeli muhacirler konusunda duyarlı davrandığını, bölgeye yönelik yardım ve eğitim çalışmalarının ise  süreklilik arzettiğini belirtti.

Afrin’le ilgili değerlendirmelerde de bulunan Aldemir, emperyalist tuzaklardan kurtulan kentin bir an evvel selam yurdu haline getirilmesi için tüm sivil toplum örgütlerinin seferber olması gerektiğini vurguladı.

Gazeteci Kemal Öztürk ise gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptıktan sonra yardım kuruluşlarının ve sivil toplum örgütlerinin yaptığı çalışmaların Suriye’nin kaosa itilmesini isteyen odaklara en güzel cevap olarak yeterli olduğunu ifade etti.

Öztürk ayrıca, bu çalışmaların gelecekte halkların kardeşliğinin yeniden tesisi için son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz